У культурному житті обласного центру відбулася справді визначна подія — нарешті відкрився літературний музей, про необхідність якого говорили не один рік. Бібліотеку–музей «Літературне Тернопілля» органiзували на базі міської дитячої бібліотеки №2. «Створити заклад культури за нинішньої так званої «оптимізації» та відповідного фінансування галузі «з нуля» просто неможливо, тому ми знайшли вихід, облаштувавши музей саме на базі дитячої бібліотеки, — пояснив «УМ» начальник Тернопільського міського управління культури Олександр Смик. — Заодно використали можливість надати гідний статус історичній та архітектурній пам’ятці, розташованій у самому центрі міста — старовинній віллі Грабовських, що, безперечно, посприяє її збереженню».
За словами чиновника, тепер головне — щоб заклад став живим організмом і його відвідувало якомога більше людей. До речі, ініціатива створення в Тернополі музею належить саме Олександру Смику, який, до того ж, є досить відомим поетом і бардом. Чимало зусиль доклав він і до самого процесу органiзацiї. Кошти на внутрішній та зовнішній ремонт приміщення виділила міська рада. А всі роботи з облаштування експозицій виконали працівники бібліотеки під керівництвом завідуючої і просто великої ентузіастки Галини Компанієць.
В історичному каталозі нового музею — понад триста імен літераторів, які народилися, жили, працювали на Тернопільщині чи в різний час її відвідували. Серед всесвітньо відомих імен — Оноре де Бальзак, Олена Пчілка, Михайло Драгоманов, Леся Українка, Джон Рід, Ярослав Гашек та iн. Одна з головних експозицій присвячена створенню і діяльності обласного осередку Спілки письменників України. Є в новому музеї і невеликий подіум, де поетам буде дуже комфортно читати свої вірші під живий музичний супровід піаніста (якщо буде таке бажання). Першу екскурсію в музеї провели для бібліотекарів області, які якраз з’їхалися до Тернополя на семінар.