Дію Кіотського протоколу продовжено
XVII Міжнародна кліматична конференція в Дурбані вчора завершилася компромісом — дію Кіотського протоколу продовжено до 2020 року. За цей час має бути підготовлено нову, жорсткішу угоду щодо скорочення парникових викидів. Водночас коло держав, які заявили про готовність знижувати кількість таких викидів у 2013—2017 рр., значно звузилося.
Як і прогнозували експерти, ухвалити новий глобальний договір ще під час нинішньої зустрічі учасники конференції так і не змогли, тому й довелося продовжити термін розкритикованого багатьма Кіотського протоколу. Також 120 держав підписали базову угоду, яка отримала назву «Дурбанська платформа».
Прем’єр–міністр Італії йде у відставку
Прем’єр–міністр Італії Маріо Монті на зустрічі з президентом країни Джорджо Наполітано заявив про намір найближчим часом піти у відставку. Ухвалити таке рішення його спонукала втрата підтримки парламентської більшості. Як наголошується в повідомленні адміністрації президента Італії, Монті найближчим часом має переконатися в тому, що відповідальні політичні сили готові проголосувати за прийняття бюджету. Відразу після цього прем’єр проведе консультації з радою міністрів і подасть президенту республіки офіційне прохання про відставку. Також у повідомленні зазначається, що Монті переконаний: кризова ситуація, яка склалася в політиці, матиме серйозні наслідки не лише для Італії, а й для всієї Європи.
Екс–міністр офіційно став суперником Меркель
Соціал–демократична партія Німеччини на з’їзді, який минулої неділі відбувся в Ганновері, офіційно висунула екс–міністра фінансів Пеєра Штайнбрюка кандидатом на пост канцлера ФРН. За відповідне рішення проголосувало 93,5% делегатів. Ім’я глави уряду буде названо за підсумками виборів у бундестаг, які відбудуться восени 2013 року. Штайнбрюк є головним і, на думку оглядачів, фактично рівним суперником нинішнього канцлера Ангели Меркель, яка представляє блок Християнсько–демократичного союзу та Християнсько–соціального союзу. Наразі рейтинг СДПН, згідно з даними різних опитувань, нижчий від показників ХДС/ХСС у середньому на 10% (28% проти 38% голосів, які готові віддати за відповідну партію виборці).