Тисячі зареєстрованих корупціонерів
Станом на грудень 2012 року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, внесено 5700 рішень судів першої інстанції. Такі дані наводить Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Мін’юсту з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який у світі відзначали позавчора — 9 грудня. За період функціонування цього Реєстру, з 1 лютого по 1 грудня 2012 року, до Мін’юсту надійшло понад 62 тисячі запитів від державних органів, органів місцевого самоврядування з метою проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. За результатами розгляду таких запитів Мін’юст надав інформаційні довідки про наявність у Реєстрі відомостей щодо більш ніж сотні корупціонерів, які хотіли потрапити до влади знову.
Кадрові ротації в СБУ
Президент Віктор Янукович здійснив низку кадрових перестановок у СБУ. Так, одним указом глава держави звільнив Юрія Кіцула з посади начальника УСБУ у Львівській області, а іншим призначив на цю посаду Володимира Федірка. Також звільнено Миколу Боброва з посади начальника УСБУ в Миколаївській області, а на його місце призначено В’ячеслава Землянського. Крім того, Президент звільнив Геннадія Грищенка з посади начальника УСБУ в Івано–Франківській області і призначив його начальником УСБУ в Закарпатській області, звільнивши Василя Сітара. Президент також звільнив Олексія Обаля з посади свого уповноваженого з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України, призначивши на цю посаду Сергія Ганжу.
Жертви не вірять у міліцію?
Тільки 62% жертв злочинів звертаються до міліції, зазначає експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов, презентуючи пілотне всеукраїнське дослідження «Оцінювання міліції за допомогою громадської думки». Опитування проводилося спільно з МВС, загалом опитано 15 тис. респондентів у 349 населених пунктах. На думку експерта Черноусова, для проведення ефективної реформи МВС необхідно змінити методику оцінки роботи міліції: відмовитися від нинішньої системи кількісних показників, запровадивши замість цього опитування населення — те, наскільки мешканці України довіряють міліції та наскільки безпечно вони почуваються у власній країні.