Ще донедавна лікарі не передбачали, що епідемія грипу потурбує Україну раніше кінця грудня — початку січня. Однак перші тривожні «дзвіночки» з регіонів уже пролунали. Як повідомляє санепідемстанція, в деяких містах Донеччини поріг епідемії перевищено, зокрема в Дружківці на 5,6%, Вугледарі — на 20,5%, а в Старобешівському районі на 4,8%. Медики пов’язують це з епідемією грипу, що охопила кілька сусідніх iз Донеччиною областей Росії. Жертвами вірусної інфекції, за останніми даними лікарів, стали півтора мільйона наших співгромадян.
Медики застерігають: здоров’ю українців цього сезону загрожуватимуть відразу три штами грипу — каліфорнійський, «Вікторія» і новий грип типу В («Вісконсін»), імунітету до якого наші організми ще не мають. Останній штам найстрашніший — його наслідки можуть викликати такі ускладнення, як менінгіт та енцефаліт.
Щоправда, імунологи поки що не вбачають будь–яких підстав для паніки. За словами завідуючої відділом Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алли Мироненко, нинішня ситуація з грипом фактично нагадує торішню, і чекати якихось «НП» до Нового року не варто. Звісно, каже лікар, хвороба «не дріматиме», але пік захворювань, імовірно, матимемо на початку січня наступного року, коли школярі після свят знову сядуть за парти.
Імунологи також нагадують, що найефективнішим засобом проти грипу є щеплення, але робити його слід за два–три тижні до спалаху епідемії, аби організм устиг виробити імунітет. Крім того, не варто забувати й про народні засоби, помічні в таких випадках. «Заварюйте чаї з малиною і калиною, нехай на вашому столі буде мед і лимон, — радить столичний терапевт Алла Таран. — Обов’язково пропийте курс полівітамінів і не ігноруйте сніданки, які запасають нас енергією при виході з дому. Подбайте, щоб у меню було достатньо білкової їжі — м’яса, риби, горіхiв, бобових. А в разі перших ознак ГРЗ відразу звертайтеся до лікаря».
ДО РЕЧІ
Медики застерігають: у найбільш складних випадках від грипу можна померти — щороку лікарі фіксують у середньому півмільйона смертей від ускладнень, які викликає ця недуга. Відповідно до наказу МОЗ, щеплення від грипу рекомендують військовослужбовцям, медикам, літнім людям і немовлятам iз шестимісячного віку, вагітним жінкам, працівникам Державтоінспекції.
А ТИМ ЧАСОМ...
Як повiдомляє наш полтавський власкор Василь Неїжмак, епідемічний поріг захворюваності на цю підступну недугу в регіоні не перевищено, а ситуація з її поширенням останнім часом стабілізувалася. Завідувач епідеміологічним відділом обласної санепідемстанції Андрій Байбарза запевнив учора «УМ, що, зокрема, за минулий тиждень медики зафіксували на Полтавщині 7,5 тисячі випадків захворювань на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції. А отже, цей показник залишився фактично на рівні позаминулого тижня й водночас не досяг епідпорогу на 28 відсотків.
Поки що задовільною є ситуація і в дитячому середовищі, підстав для оголошення бодай «локального» карантину та призупинення роботи дитсадків і шкіл в області немає. А ось у Кременчуці, заявив днями головний державний санітарний лікар Віктор Самойленко, кількість випадків захворювання на ГРВІ зросла. Лише за минулий тиждень у місті захворіли більше 1,2 тисячі мешканців, 74 відсотки iз яких — діти. А лікарі зафіксували два штами грипу — «Каліфорнія» і «Вікторія».