У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка тепер у розпалі вступні іспити, а поки що можна підбити підсумки вподобань вчорашніх випускників середніх шкіл. Отже, найбільший конкурс серед тринадцяти факультетів і чотирьох інститутів одного з найбільших класичних університетів країни (25 тисяч студентів і понад 1,5 тисячі науково-педагогічних працівників) спостерігався в Інституті міжнародних відносин — сім чоловік на місце. Слідом за дипломатами найпрестижнішими спеціальностями є юрист, психолог, англійський філолог — по 5 осіб на місце, журналіст — 4 особи на місце. Традиційно високий конкурс на всі спеціальності економічного факультету — 5 осіб на місце, а от бажаючих вчитись на природничих факультетах меншає. Приміром, на 100 місць хімічного (рідного факультету ректора університету академіка Віктора Скопенка) було подано 170 заяв, такий самий конкурс 1,5—2 особи на місце і на факультети кібернетики, фізичний і радіофізичний, механіко-математичний.
Київський національний університет, за сумарним рейтингом «Софії Київської», серед 403 вищих навчальних закладів країни у 2004 році посів перше місце, був КНУ першим і в кількох номінаціях, зокрема «Престижність диплома серед роботодавців». Кому мріється про такий диплом, порада від «УМ» — вступати на заочне відділення факультетів, де конкурс ледве сягає однієї людини на місце. Тобто завдання спрощується до складання іспитів «не на двійки». А на 15 місць механіко-математичного заочного відділення факультету до останнього дня було всього подано 12 заяв.
Отже, найрейтинговішими серед молоді залишаються факультети суспільно-гуманітарного напряму. Вони ж, як задоволено відзначає ректор університету Віктор Скопенко, дають найбільше прибутків за рахунок контрактників. До речі, для них рік стаціонарного навчання на найдешевших із «великої п'ятірки», наприклад на факультеті психології та соціології в Інституті журналістики, обійдеться у 8 тисяч 100 гривень. Як мовиться, важко в навчанні — легко в бою.