Позавчора у шпиталі Ріо–де–Жанейро пішов із життя один із найвідоміших і, мабуть, найстаріший у світі архітектор — бразилець Оскар Німеєр. До свого 105–річчя видатний митець не дожив лише 10 днів. Він залишив після себе понад 600 пам’яток архітектури у майже 20 країнах — серед них Музей сучасного мистецтва в Каракасі, будівля міністерства закордонних справ Алжиру та штаб–квартира французьких комуністів у Парижі. Німеєр створив свій власний футуристичний архітектурний стиль, який характеризувався, зокрема, використанням великої кількості бетону й отримав назву «бразильський модернізм».
Творінням життя архітектора можна вважати збудоване у 1950–60–х роках минулого століття «з нуля» місто Бразиліа, яке зводили цілеспрямовано як майбутню столицю країни. Іншим пам’ятником таланту митця залишиться збудована ним у Нью–Йорку будівля штаб–квартири ООН.
На батьківщині Німеєра пам’ятатимуть також за будівлею Самбодрому в Ріо–де–Жанейро, яку тепер за його ж проектом перебудовують під потреби Олімпійських ігор 2016 року.
І в останні роки життя архітектор лишався сповненим сил і натхнення. До 103–річчя Німеєра у Бразилії було відкрито два нові центри за його проектами. Будівничий усе життя дотримувався комуністичних переконань, приятелював із лідером Кубинської революції Фіделем Кастро, звів штаб–квартиру французьких комуністів у Парижі.
Панахида за померлим відбулася вчора у президентському палаці, у збудованій Оскаром Німеєром столиці Бразиліа. Так вирішила президент країни Ділма Руссефф. «Бразилія втратила одного зі своїх геніїв. Це день скорботи з приводу його смерті. І це день для того, щоб порадіти за його величне життя», — зазначила глава держави у посмертній промові. Мер Ріо–де–Жанейро Едуардо Паеш проголосив триденну жалобу в цьому рідному для архітектора місті, де його, ймовірно, сьогодні поховають.