Перемога на виборах президента США дозволила Бараку Обамі залишитися найвпливовішою людиною у світі. Так високо його роль у міжнародній політиці вже другий рік поспіль оцінює редакція авторитетного журналу «Форбс», яка днями оприлюднила свій черговий щорічний рейтинг впливу.
Друге місце цього разу за жінкою. Канцлер ФРН Ангела Меркель регулярно очолює аналогічний рейтинг «Форбс», у якому фігурують винятково представниці прекрасної статі, а тепер і в загальному списку піднялася на дві сходинки порівняно з минулим роком, потіснивши на третю позицію свого доброго союзника — президента Росії Володимира Путіна. Цікаво, що торік, на посаді прем’єр–міністра, ВВП, виходить, був впливовішим. Що ж до нинішнього глави російського уряду Дмитра Медведєва, то порівняно з 2011–м він теж трохи здав позиції — перемістився з 59–го місця на 61–ше...
Екс–лідер Китаю Ху Цзиньтао, який торік був третім, а 2010 року взагалі очолював рейтинг впливовості, цього разу у зв’язку з переобранням узагалі в ньому не фігурує. А новий генсек Компартії КНР Сі Цзиньпін іще не заробив достатньо авторитету, щоб піднятися вище 9–ї сходинки.
Також до десятки найвпливовіших увійшли засновник корпорації Windows Білл Гейтс (4–те місце), Папа Римський Бенедикт XVI (5), голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке (6), король багатої на поклади нафти Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд (7), голова Європейського центрального банку Маріо Драгі (8) та прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон (10).
Наймолодший учасник торішнього рейтингу, засновник соціальної інтернет–мережі «Фейсбук» Марк Цукерберг, у 2012–му опустився з 9–го місця на 25–те. Найбагатша людина світу, мексиканець Карлос Слім, відкриває другий десяток впливових (минулого року він не увійшов навіть до двадцятки). Його постійний суперник за звання найбільшого товстосума планети, фінансист Уоррен Баффет, цього разу 15–й (у 2011–му він був на 20–му місці). Мер Нью–Йорка Майкл Блумберг, який є одразу й політиком, і медіамагнатом, і мільярдером, і філантропом, посів 16–ту сходинку.
Як наголошується в редакційному коментарі, «будь–які рейтинги найвпливовіших людей у світі є суб’єктивними, і «Форбс» не претендує на те, що наш є остаточним і вичерпним». Але факт залишається фактом: попри численні списки з префіксом «най», саме рейтинг «Форбс» у всьому світі є головною оцінкою впливовості світових лідерів у різних галузях.