«Туреччина є членом НАТО, і ми не залишимо її у небезпеці», — запевнив позавчора на відкритті у Брюсселі дводенного саміту міністрів закордонних справ Північноатлантичного Альянсу Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Темою зустрічі була ситуація на турецько–сирійському кордоні. Після обстрілів із сирійського боку влада Туреччини звернулася до Альянсу з проханням розмістити на території країни ракети «Патріот». «Ми глибоко занепокоєні ситуацією на південно–східному кордоні НАТО. Туреччина попросила про союзницьку підтримку. Я переконаний, що ми продемонструємо свою рішучість у захисті країни–члена НАТО. Адже такою є місія нашого союзу», — наголосив Расмуссен. І повторив застереження президента США Барака Обами до уряду Сирії не застосовувати хімічної зброї проти сирійського народу.
Міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле на вчорашньому засіданні попередив: «Якщо ми не продемонструємо солідарність, це матиме серйозні наслідки для всього Альянсу та буде хибним сигналом для режиму Асада».
Заява глави німецького МЗС була важливою ще й з огляду на те, що найсучасніші ракети–перехоплювачі «Патріот», які розвивають швидкість, у п’ять разів більшу за швидкість звуку, базуються, окрім США, у Голландії та Німеччині. І до Туреччини вони мають бути передислоковані саме з ФРН — таке рішення ухвалили на вчорашній зустрічі міністри НАТО. Офіційні особи Альянсу дали зрозуміти, що цей крок буде зроблено винятково з оборонною метою. Представники НАТО, готуючись до передислокації ракет, уже відвідали деякі об’єкти в Туреччині. Установки «Патріот» можуть бути застосовані для знищення сирійських ракет чи військових літаків, які перелетять через кордон.
Переміщення ракет на кордон із Сирією було схвалено, незважаючи на незгоду Росії, міністр закордонних справ якої також брав участь у нараді в Брюсселі як спостерігач. Військові аналітики вважають, що передислокація, яку, ймовірно, спільно здійснюватимуть США, Німеччина і Голландія, займе кілька тижнів.