144–те місце із 176 країн, охоплених дослідженням щодо індексу сприйняття корупції, посіла цьогоріч Україна. Дослідження проводила організація Transparency International. Група міжнародних експертів визначала рівень корумпованості країни за складною системою, в якій аналізувалося безліч факторів, відтак кожна країна набирала певну кількість балів: що більше — тим краще. Будь–який результат, менший за 30 балів, iз точки зору експертів Transparency International, «є ганьбою для нації». Україна отримала в підсумку 26 балів. Так само, як охоплена громадянською війною Сирія, а також Папуа–Нова Гвінея, Еритрея, Конго. Навіть проблемні Пакистан та Нігерія мають 27 балів. Це найгірший показник з–поміж решти пострадянських країн.
Минулого року експерти організації нарахували нашій країні трохи більше — 27 балів. На думку Transparency International, викладену в прес–релізі, головним чинником зростання рівня корупції стала бездіяльність Національного антикорупційного комітету, який уже півроку не проводить засідань. «Державна програма протидії корупції вартує не дорожче за папір, на якому вона надрукована. Заявлених коштів на її реалізацію в 2011—2012 рр. так і не було виділено... Зміни в законодавстві про держзакупівлі вивели в тінь десятки мільярдів державних коштів. Громадян фактично позбавили права на інформацію про закупівлі, здійснювані за народні гроші», — йдеться в релізі Transparency International.
Додамо, що перелік майже зразкових країн очолюють Данія, Фінляндія та Нова Зеландія, яким експерти нарахували 90 балів, а найгірші показники — у Сомалі, всього 9 балів.