«Вищий пілотаж» зі спустошування чужих банківських карток продемонстрували двоє мешканців Черкащини 35–36 років у кількох сусідніх областях і навіть за кордоном. «Вирахували» їх співробітники сектору боротьби з кіберзлочинністю обласної міліції. Але сталося це вже після того, як протягом 2011—2012 років згадані «специ» з комп’ютерного програмування встигли добряче «почистити» чужі банківські картки за найсучаснішими злодійськими технологіями.
За допомогою спеціальних пристроїв–«скімерів» вони сканували (тобто зчитували і копіювали) інформацію, що містилася на магнітних стрічках банківських карток громадян, коли останні, нічого не підозрюючи, знімали гроші зі своїх електронних гаманців. Одержавши в такий спосіб усі необхідні дані про персональний документ і його власника, доморощені «комп’ютерні генії» переносили їх на свої пластикові заготовки та виготовляли фактично дублікати карток. Далі, як кажуть, справа техніки: «гроші ваші стають нашими»...
Ласі до чужих коштів чоловіки знахабніли настільки, що півроку тому з апробованою вдома «відмичкою» вирушили «на гастролі» до столиці Ізраїлю. Саме в Тель–Авіві одного з них затримала поліція, там він залишається й досі. Подільник накивав п’ятами в Україну, нещодавно його затримали полтавські міліціонери. Під час санкціонованих обшуків у помешканнях обох фігурантів цієї справи правоохоронці вже знайшли речові докази їхньої вельми специфічної діяльності, зараз тривають активні слідчі дії одразу в кількох областях України.
Тож, як повідомив власкору «УМ» речник обласної міліції Юрій Сулаєв, про загальну суму викраденого говорити поки що зарано — зрозуміло тільки, що йтиметься не менш ніж про десятки тисяч гривень... За таке масштабне злодійство, поєднане з незаконним втручанням у роботу автоматизованих електронних систем, кожному зі зловмисників «світить» до восьми років позбавлення волі.