Тисячі палестинців у Рамаллі вітали голову Палестинської Автономії Махмуда Аббаса, коли позавчора він повернувся із Нью–Йорка після засідання Генеральної Асамблеї ООН, яка надала Палестині статус країни–спостерігача. «Дорога до визнання була довгою, але ми не відступалися. І перемогли. Визнання Палестини як держави змінює все, відкриває перед нами нову реальність. Але ми маємо бути свідомі того, що ця перемога вже спричинила війну, колонізацію та окупацію», — наголосив Аббас.
За надання Палестині статусу країни–спостерігача проголосували 138 держав, проти — 9. Окрім відвертих ворогів державності Палестини, Ізраїлю та США, до цієї дев’ятки увійшли Канада, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Палау, Панама та, як не дивно, Чехія. Представники 41 держави утрималися, а ще чотири делегації на це історичне засідання просто не з’явилися — Республіки Кірібаті, Ліберії, Мадагаскару та... України.
Рівно за 65 років до цього голосування Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 181, якою розділила землі історичної Палестини на дві держави. Так було засновано державу Ізраїль, яка за підтримки США в ході воєн на Близькому Сході проводила і надалі проводить політику поступової окупації виділених палестинцям земель.
Підвищення статусу Палестинської автономії з просто наглядового до статусу держави–спостерігача в ООН і визнання за нею кордонів 1949—1967 років надає палестинцям право брати участь в обговореннях ООН, а також звертатися до Міжнародного кримінального суду з позовом проти Ізраїлю.
Влада Ізраїлю заявила, що не визнає резолюцію Генасамблеї. Держсекретар США Хілларі Клінтон назвала голосування «контрпродуктивним» і таким, що тільки створить більше перепон на шляху до досягнення миру. А Ізраїль одразу перейшов до каральних дій. Позавчора ізраїльський прем’єр–міністр Беньямін Нетаньяху заявив про заблокування переводу митних зборів на рахунки ПА. Йдеться про 92 мільйони євро палестинських грошей. Також офіційний Тель–Авів заявив про намір звести три тисячі нових соціальних будинків і квартир для ізраїльських поселенців у Східному Єрусалимі на палестинському Західному березі ріки Йордан, який Ізраїль окупує з 1967 року. Таким чином, Західний берег буде розділено на дві частини, що значно ускладнить життя палестинцям. Як заявив Генеральний Секретар ООН Пан Кі Мун, плани Ізраїлю побудувати нові поселення в стратегічно важливому окупованому регіоні поблизу Східного Єрусалима завдадуть «практично фатального удару» по спробах встановити мир на Близькому Сході.