Першим пацієнтом, екстрено евакуйованим із райцентру Піщанка до обласної лікарні, стала жінка з патологією нирок. Гвинтокрил Мі–2 iз бригадою медиків на борту подолав відстань у 160 кілометрів за якихось півгодини. Нині хвора вже одужує після термінової операцiї. А керівництво Вінницької області думає над впровадженням регулярної «повітряної» допомоги. «З обласного центру до деяких районів — двісті кілометрів. Оперативно доставити хворих звідти можна лише повітряним транспортом. Для цього на нинішній рік в обласному бюджеті передбачено 600 тисяч гривень», — каже начальник управління охорони здоров’я і курортів області Лідія Діденко.
Дотепер у розпорядженні вінницьких медиків уже працювала одна повітряна машина — це літак Ан–2. Проте, пояснює «УМ» заступник начальника управління Дмитро Білоус, гелікоптер має значно більше можливостей, а значить, ефективніший: «На відміну від літака, вертоліт може сісти практично будь–де. Окрім того, він може здійснити виліт незалежно від погодних умов, тоді як літак у складних метеоумовах не завжди може отримати навіть дозвіл на посадку».
Вартість першого польоту в режимі тест–драйв оплатила вінницька філія авіаремонтного заводу «Мотор–Січ». Загалом один виліт разом iз чергуванням пілотів і бригади медиків коштуватиме державі майже 8 тисяч гривень (виліт Ан–2 коштує 4–5 тис. грн.). Перемовини з підприємством про обслуговування і переобладнання повітряної машини під потреби медиків тривали 2,5 місяця. Тепер, за словами Дмитра Білоуса, управління охорони здоров’я має намір укласти з авіаремонтниками договір на три роки: «Сподіваємося, депутати розглянуть і затвердять відповідне подання, виділивши з бюджету кошти на фінансування польотів першої необхідності на сесії вже у грудні».