Леонід Малик звів рахунки з життям минулої неділі приблизно о 10.45, вистрибнувши з вікна туалету на третьому поверсі Кримської республіканської клінічної лікарні імені М.Семашка у Сімферополі. Свідками жахливої картини стали декілька осіб з медперсоналу закладу, розповіла «УМ» Ольга Кондрашова, начальник сектору зі зв’язків із громадськiстю кримського главку міліції. За її словами, викликана на місце пригоди слідчо–оперативна група зареєструвала трагедію в журналі єдиного обліку.
Попередня версія смерті Леоніда Малика, сільського голови Малого Маяка (Велика Алушта), — суїцид. Прес–секретар Кримської прокуратури Наталя Бояркіна розповіла «УМ», що досудове розслідування проводить прокуратура Київського району Сімферополя, уже допитані лікарі, родичі загиблого і «з’ясовуються обставини, внаслідок яких у Малика стався психічний розлад». Утім причина, так чи інакше пов’язана з цим розвитком подій, загальновідома: 31 жовтня 2012 року слідчий відділ кримської прокуратури закінчив розслідування у кримінальній справі за фактом незаконного розпорядження південнобережною землею в районі Аю–Дага.
За результатами розслідування, обвинувачення у службовій недбалості було пред’явлено діючому та колишньому головам Маломаяцької сільської ради, тобто Леонiду Малику і його попереднику Рубену Кисельову, а також екс–начальнику Алуштинського міськуправління земресурсів, заступнику начальника відділу Держкомзему в місті Алушта, головному архітектору Алушти та його колишньому заступнику. Встановлено, що вказані посадовці незаконно погодили та виділили трьом десяткам громадян земельні ділянки, зокрема й тi, що розташовані у межах об’єкту природно–заповідного фонду — заповідника загальнодержавного значення «Аю–Даг», загальною площею 3,2 га і вартістю понад 8 млн. гривень.
Цьому передував цілий калейдоскоп подій у житті Леонiда Малика: затримання і відсторонення прокуратурою на час слідства від обов’язків голови, а потім знову відновлення на цій посаді депутатами рідної сільради; поперемінне перебування у трьох медзакладах — міськлікарні Алушти, психлікарні села Строгановка і згаданій республіканській лікарні кримської столиці. До речі, у прокуратурі Криму «УМ» уточнили деякі деталі, мовляв, до «психушки» у Строгановці Малик звертався сам (раніше повідомлялось, що його туди силоміць запроторили невідомі, попередньо викравши з Алуштинської міськлікарні. — Авт.), а там вже йому порекомендували клініку iм. Семашка.
Окрім того, правоохоронці припускають, що на Леоніда Малика все ж могли тиснути, оскільки хотіли бачити на чолі сільради іншу людину. «Він мені розповідав, — повідомила пізніше місцевому Центру журналістських розслідувань екс–обмудсман Ніна Карпачова, — що не знає, як вчинити. Казав, що його змушували відмовитися від свого місця, але він не збирався у відставку, бо не міг зрадити людей. Обіцяв, що піде до останнього. На самогубство його штовхнула система, яка не поважає людську гідність, яка має тільки обвинувачувальний ухил, яка не хоче захищати права людини, ким би вона не була».