Народитись в Україні

Народитись в Україні

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Завтра увесь світ відзначає День народонаселення, який цьогоріч збiгається з річницею Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку, що відбулась під егідою Організації Об'єднаних Націй у Каїрі десять років тому. Хоч програму дій оонівської конференції, спрямовану на поліпшення показників відтворення нації, Україна прийняла до відома ще у 1994 році, це таки не підняло народжуваність на достатньо високий рівень. Хоча, за даними Мінсім'ї, торік в Україні народилось 408 000 дітей, що майже на 5 відсотків більше, ніж за попередній, 2002 рік, все одно показники смертності вдвічі перевищують показники народжуваності. Для порівняння: у 1989 році смертність населення у містах складала 9,8 коефіцієнта, а в 2002 році цей показник сягав уже 14,0 коефіцієнта. Що стосується того, як довго ми живемо — у 1989 році тривалість життя чоловіків у середньому складала 66,7, жінок — 75,2, у 2002 році тривалість чоловічого життя зменшилася до 62,0, жіночого — до 73,5.

Запорожці за Дунаєм

Запорожці за Дунаєм

Після руйнації Катериною II Запорозької січі (1775 р.) частина козаків «кинула якір» у таврійських степах і Подніпров'ї, хтось, виявивши спротив, потрапив до в'язниці чи під кулю російських солдатів; багато ж опинилося на берегах Дунаю, де зорганізували нову Січ — Задунайську (вона існувала аж до 1828 року, півстоліття), розповідає краєзнавець Володимир Орленко. Слава про неї рознеслася теренами розшматованої України, і за Дунай тікали селяни, як посполиті, так і закріпачені на землях, розданих симпатикам Катерини II.

Ловись, рибко, лише кордон не перетинай

Ловись, рибко, лише кордон не перетинай

Своє майже професійне свято — День рибалки — імпортери риби відзначать невесело. Цього тижня Асоціація рибопромисловців заявила про припинення своєї роботи. Річ у тім, пояснюють в асоціації, що вітчизняні ветеринарні служби фактично блокують їхню роботу, відмовляючись видавати довідки та ветвисновки на вантажі з рибою. Зараз, кажуть представники асоціації, кораблі з рибою та іншими морепродуктами простоюють у портах і не можуть розвантажитись. Тим часом ветеринари пояснюють свою принципову позицію тим, що якість імпортної риби не відповідає українським нормам. У зв'язку з цим імпортери поступово відмовляються від постачання риби в Україну. Імпортна ж риба наповнює більше половини внутрішнього ринку: з 600 тисяч тонн, які українці з'їдають за рік, 350 тисяч — закордонна риба, в основному норвезька.

Наметів поменшало, протесту — ні

Наметів поменшало, протесту — ні

Сумські студенти, які десять днів страйкували у наметовому містечку в сквері Шевченка, вирішили згорнути табір протесту, залишивши лише кілька символічних наметів, що нагадуватимуть: студентський протест триває. Тим часом вони вирішили зосередитися на інших формах боротьби.

Всі статті рубрики