Ізраїльські війська стоять на кордоні з Сектором Газа, готові будь–якої миті розпочати наземну операцію. Проте надія вирішити конфлікт дипломатичним шляхом не згасла навіть в офіційного Тель–Авіва, на чому вчора наголосив прем’єр–міністр Беньямін Нетаньяху.
Усіх можливих зусиль для припинення бойових дій між Ізраїлем та Палестиною докладає й міжнародна спільнота. Після недільного візиту на Близький Схід глави МЗС Франції Лорана Фабіуса, на початку цього тижня регіон відвідали його німецький колега Гідо Вестервелле та представник «близькосхідної четвірки» Тоні Блер. Позавчора в Газу приїздили прем’єр–міністр Єгипту та міністр закордонних справ Тунісу, вчора — генеральний секретар Ліги арабських держав Набіл аль–Алрабі та міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу. Учора надвечір до Єрусалима прибув Генсек ООН Пан Кі Мун, який має зустрітися з ізраїльським президентом Шимоном Пересом (там же перебуває й Вестервелле). Першу половину дня він провів у Каїрі, де тривають головні переговори про перемир’я за посередництва влади Єгипту.
Позавчора єгипетський президент Мохаммед Мурсі зустрівся з лідерами двох радикальних палестинських рухів ХАМАС та «Ісламський джихад», які контролюють Сектор Газа. Роль посередника між ХАМАСом та Ізраїлем намагається виконувати також Туреччина. Донедавна ця країна була єдиним союзником Ізраїлю в мусульманському світі, проте після того, як у 2010 році ізраїльські військові вбили дев’ятьох турків під час штурму судна з гуманітарної допомогою, що прямувало до Сектору Газа, відносини зіпсувалися. Турецький прем’єр–міністр Реджеп Таїп Ердоган назвав Ізраїль «державою–терористом» і заявив, що ООН «заплющує очі» на страждання мусульман у всьому світі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Через конфлікт у Секторі Газа «українське питання» на позавчорашньому засіданні міністрів закордонних справ Євросоюзу відійшло на другий план. На прес–конференції за підсумками засідання Ради в Брюсселі Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце–президент Європейської комісії Кетрін Ештон жодним словом не згадала про Україну. Головною темою була ситуація на ізраїльсько–палестинському кордоні. На інші питання Ештон відповісти не змогла через те, що прес–конференція закінчилася. На сайті Ради ЄС також немає жодного повідомлення, в якому б згадувалася Україна. Як повідомляє «Інтерфакс–Україна» з посиланням на джерело в Раді, дискусія щодо ситуації у Газі зайняла багато часу, тому Україні приділили менше часу, ніж планувалося. Учасники засідання обговорили минулі вибори і перспективи Угоди про асоціацію, зазначивши, що документ не готовий до підписання із суто технічної точки зору, його підготовка займе кілька місяців.