На шляху до євроінтеграції Україна дедалі більше пригальмовує. Учора на своєму засіданні Рада міністрів закордонних справ ЄС обговорювала політичне майбутнє нашої держави у відносинах з Європейським Союзом. Рішення за результатами цього обговорення Рада ухвалить уже в грудні — тоді ж на Україну чекає й резолюція Європарламенту, яка ґрунтуватиметься на оцінці міжнародних спостерігачів за парламентськими виборами. Але, як зазначає «Німецька хвиля», судячи з настроїв у ЄС, сподіватися на успішність для України як учорашнього засідання Ради міністрів, так і рішення Європарламенту марно. Адже там вважають, що демократія в Україні програла.
Раніше у польській пресі з посиланням на слова голови місії України при Євросоюзі Костянтина Єлісєєва з’явилася інформація, що цього року вперше не відбудеться саміт «Україна — ЄС» — нібито через те, що у Брюсселя «немає мотивації для його проведення», в тому числі й через ув’язнення екс–Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко.
Традиційно Україна та Євросоюз проводять саміт раз на рік, і остання така зустріч відбулася в середині грудня 2011–го в Києві. Цього року початок роботи над підготовкою до саміту з європейського боку було затримано з метою дочекатися результатів парламентських виборів.
Згодом сам Єлісєєв в інтерв’ю УНІАН запевнив, що саміт «відбудеться за будь–яких умов. Найближчими днями будуть оприлюднені дати його проведення».
Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявляють, що позиція щодо проведення саміту не змінилася. «Можу офіційно сказати, що, швидше за все, якщо будуть створені належні умови, саміт «Україна — ЄС» відбудеться на початку 2013 року. Ця позиція незмінна ще з вересня», — наголосив у коментарі «Українським новинам» прес–аташе представництва ЄС Давид Стулік.