МВС запасається браслетами
Сьогодні набуває чинності новий Кримінально–процесуальний кодекс. Міністерство внутрішніх справ підготувалося до впровадження КПК і розпочало проведення тендерів на придбання спеціальних електронних браслетів, які використовуватимуться при обранні особі запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. За словами начальника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника, це питання вже погоджене з Мін’юстом, а гроші виділені.
«Доки ці пристрої не будуть придбані, охорону взятих під домашній арешт здійснюватимуть працівники міліції», — каже пан Фаринник. За його словами, для повноцінної роботи органів МВС в умовах дії нового КПК необхідно додатково 5—7 тисяч слідчих, але «це нереально зробити одним махом». Лише протягом кількох років.
Єдині прес–карти журналістів
Міністерство внутрішніх справ підтримує ідею запровадження єдиних прес–карт для журналістів, оскільки це суттєво полегшить процес ідентифікації журналістів і миттєво зніме безліч проблемних моментів. На думку заступника керівника прес–служби МВС Сергія Бурлакова, багато проблем у спілкуванні правоохоронців iз представниками медіа виникають через фальшиві журналістські посвідчення
«Без скасування журналістських посвідчень, які видаються редакціями ЗМІ, немає сенсу додатково вводити єдину прес–карту. Адже наразі однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються правоохоронці, є або видача редакційних посвідчень людям, які журналістами насправді не працюють, або ж видача посвідчень від неіснуючих чи незареєстрованих видань. На місці події, коли людина пред’являє таке посвідчення, у правоохоронців не завжди є можливість і час, аби його перевірити», — каже пан Бурлаков. І додає, що особисто йому «подобається французька модель, коли прес–карту отримують співробітники офіційно зареєстрованих ЗМІ і ті, кому журналістська діяльність приносить понад 50% основних доходів». Нагадаємо, що над впровадженням єдиної національної прес–карти наразі працюють НСЖУ та НМПУ.
Банкіри люблять депозити
Прокуратура м. Ірпеня Київської області завершила досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням заступника керівника одного з відділень банку, яка привласнила розміщені на депозитних рахунках грошові кошти клієнтів. Як повідомляє прокуратура Київщини, жінка підробляла заяви на видачу готівки від імені клієнтів, а потім знімала та привласнювала гроші клієнтів. Загалом їй вдалося вкрасти більше 1,3 млн. грн. Їй «світить» до 12 років позбавлення волі.
Водночас співробітники УСБУ в Чернівецькій області розслідують кримінальну справу щодо працівниці одного з райвідділень комерційного банку, яка протягом двох років вкрала з карткових кредитних, депозитних та поточних пенсійних рахунків вкладників понад 182 тис. гривень. Для цього жінка підробляла касові документи на проведення фінансових операцій, які начебто здійснювали власники цих рахунків.