За прогнозами Укргідрометцентру, в першій половині тижня очікується прохолодна погода без опадів. Середня температура повітря становитиме близько –1/+1 градус вночі й 4–6 тепла вдень. У Києві сьогодні буде –1/+1 градус вночі, 3–5 удень. У четвер очікується мінлива хмарність, уночі –2/0 градусів, денна температура повітря 3–5 градусів.
На сході нічна температура коливатиметься від –2 градусів до позначки «нуль», денна — 3–6 градусiв тепла. На заході країни вночі 0–2 градуси, вдень 4–6 вище нуля. Опадiв синоптики ще не чекають, за винятком південних регіонiв, де наприкінці тижня можливий мокрий сніг iз дощем. «Великий» снiг, найiмовiрнiше, випаде в груднi.
Загалом зиму чекаємо теплу, сніговий покрив швидко танутиме. «Ми повинні розуміти: якщо за останні 20 років у нас було вісімнадцять теплих зим, то ймовірність холодної зими дуже незначна. Саме тому можемо говорити про ймовірність теплої зими на 99%. Це абсолютно не виключає холодних періодів на тлі загальної теплої погоди. Коли вони будуть, спрогнозувати неможливо, але обов’язково будуть. До того ж можливі доволі жорсткі похолодання», — пояснює директор Укргiдрометцентру Микола Кульбіда.
ДО РЕЧІ
Вiрте тiльки нам, закликає Укргiдрометцентр
Прогнози погоди, складені метеорологами інших країн, здебільшого неточні, адже не враховують місцеві фактори, наголошують у Гідрометцентрi України. «Прогнози, складені для території України, скажімо, в Америці, базуються винятково на математичному розрахунку, який не бере до уваги багатьох місцевих факторів, тому не може бути точним і правдивим, — каже директор Гідрометцентру Микола Кульбіда. — Найбільш якісний прогноз може створити тільки національна метеорологічна служба». При цьому пан Кульбіда не приховує, що обладнання української метеослужби не оновлювалося кілька десятиліть: «Остання наша пропозиція, озвучена на засіданні Держкомісії з питань техногенної та екологічної безпеки, полягає в можливості отримання кредиту Світового банку під модернізацію гідрометеорологічної служби в сумі 52 млн. доларів. Такий шлях пройшли вже всі центральноєвропейські країни, а також Росія». За його словами, проект про отримання такого кредиту підтримало МНС, у підпорядкуванні якого перебуває Укргідрометцентр.