«Обличчя» Китаю молодшає. Делегати XVIII з’їзду Комуністичної партії КНР, який завершився вчора в Пекіні, затвердили майже 200 нових членів та 170 кандидатів у члени Центрального комітету, який сьогодні на своєму першому засіданні обере нових лідерів Китаю щонайменше на п’ять наступних років. А насправді — на всі десять, адже впроваджувати кадрові зміни у керівництві у китайських комуністів прийнято раз на два з’їзди.
«На зміну старим лідерам приходять молодші. Ми ухвалили рішення історичного значення», — заявив тепер уже колишній китайський лідер Ху Цзиньтао, виступаючи перед 2268 делегатами на закритті з’їзду у Великій національній залі поблизу площі Тяньаньмень. Імовірно, це був останній публічний виступ 69–річного Ху. Бо сьогодні йому на зміну прийде молодший на десять років наступник Сі Цзиньпін, «лідер п’ятого покоління» керівників Китаю. Цзиньтао як «людина минулого» навіть не потрапив до оновленого складу ЦК КПК.
Прізвища функціонерів, які увійдуть у політбюро партії та його постійного комітету, а також прізвище нового генерального секретаря мало бути оголошено сьогодні о 5:00 за київським часом. Втім сумніви в тому, що партію очолить Цзиньпін, можуть бути лише формальними, адже на найвищому рівні вже все вирішено. Політбюро ЦК, до якого входить 25 осіб, є найважливішим керівним органом партії і, де факто, керує країною. Постійний комітет досі налічував дев’ять членів, але тепер їх кількість буде зменшено до семи.
Агенція «Сіньхуа» також повідомляє, що під час з’їзду внесено низку змін до партійного статуту, зокрема щодо «потреби пропагування екологічного розвитку». Китайські комуністи переймаються, що країна потерпає від шкоди й збитків, завданих останніми 30 роками індустріалізації та урбанізації.