В Україні хочуть прибрати до рук одне з найбільших підприємств з розливу мінеральних вод — компанію «IDS» Боржомі груп», яка постачає на прилавки магазинів «Миргородську», «Моршинську», «Трускавецьку», «Боржомі» і володіє третиною вiтчизняного ринку мінеральних вод. Початок рейдерської схеми виглядав надзвичайно креативно: у пресі з’явилася інформація, що Сихівський районний суд міста Львова ухвалив рішення на арешт всіх українських активів фірми на підставі рішення... Басманного суду Москви. Який, у свою чергу, ще у жовтні арештував рахунки такої собі компанії «Селфорд Кепітал Партнерс», котру пов’язують із палким опонентом Кремля Борисом Березовським. Одним iз головних активів «Селфорда» нібито і є компанія «Боржомі» — та сама материнська, яка знаходиться у Грузії і нині 100% акцій якої виставлено на продаж.
Але задумка не спрацювала. У «Боржомі груп» роль Березовського у становленні їхньої фірми спростували. «Миргородський завод заснували, ще коли Березовський і не народився, — сказав один із засновників фірми, екс–«губернатор» Львiвщини Микола Кміть. — А завод у Моршині збудували з нуля, і ніколи Березовського там не було. Більше того, є рішення Лондонського суду, в якому чітко написано, що ця людина ніколи не була нашим акціонером». А член ради директорів «IDS» Боржомі Інтернешнл» Пітер Нейгл уточнив: мажоритарним акціонером компанії є сім’я загиблого грузинського мільйонера й опозиціонера президенту Саакашвілі Бадри Патаркацишвілі, а головним пакетом володіють громадяни Великобританії, Голландії та США.
Повідомлення, мабуть, прочитали й на Сихові, адже вже наступного дня сенсаційне рішення районного суду... просто не знайшли. «Якби така справа була, то ми б її знайши», — відповів представник суду, принагідно здивувавшись, чому саме їхній суд мав розглядати подібну справу.
Утім цей маленький нюанс ніяк не вплинув на справу. Претензії до «IDS» висловили податківці — за несплату податків на суму 2,9 млн. гривень. Відтак зупинено заводи у Миргороді, а керівництво Моршинського заводу викликають до слідчих податкової міліції, і лінії можуть зупинитися вже завтра. За словами Кмітя, йдеться про рейдерське захоплення підприємства, а один день простою миргородського заводу приносить збитків більше, ніж «недоїмка» за оцінкою податкової. Всього ж за перші півроку «IDS» заплатила 140 млн. грн. податків. Микола Кміть також пригрозив ініціаторам наїзду, що коли компанію не залишать у спокої, то інвестори з Євросоюзу, Британії та США подаватимуть позови проти вітчизняної податкової до судів своїх країн. У ДПА звинувачення у рейдерстві спростовують, а свої дії на підприємствах називають традиційним комплексом оперативно–розшукових заходів.