Товаришу адмiрале, пояснiть, як можна було розмiщувати головну базу Чорноморського флоту Росiї просто пiд ударом берегових батарей протикорабельних ракет НАТОвської Туреччини (Румунiї), адже вiдстань до Синопа — лише 188 морських миль. Вiд Чорноморського флоту Росiї за 15 хвилин залишиться тiльки попiл, враховуючи пiдлiтний час їхнiх ракет. Де у вiйськовiй науцi йдеться, що головбазу флоту треба розташовувати саме пiд ударом берегових батарей супротивника? Ну де таке написано, покажiть менi пальцем. А те, що Грузiя — прибiчник, а Болгарiя, Румунiя та Туреччина — постiйнi члени НАТО — атакуватимуть Севастополь одразу з чотирьох бокiв одночасно ударами берегових крилатих ракет i оперативно–тактичною зброєю, авiацiєю з грузинських аеродромiв, вам спадало на думку?
А те, що Туреччина у випадку вiйни закриє Босфор для вашого флоту i вiдкриє його для кораблiв i пiдводних човнiв НАТО, а вони, перебуваючи хто у пiвденно–захiднiй частинi Чорного моря, хто трохи ближче до Криму, вiзьмуть пiд ракетний прицiл не тiльки Севастополь, а й Керченську протоку з Новоросiйським рейдом, та так грамотно, що навiть береговi батареї та авiацiя Пiвнiчно–Кавказького вiйськового округу не зможуть до них дотягнутися. Де тодi шукати шляхи вiдходу Чорноморського флоту РФ? Їх немає. І настає зовсiм глупа i бездарна смерть у пацючiй мишоловцi без шматочка сиру!
Найперший карколомний удар берегових протикорабельних ракет супротивника припаде не тiльки на кораблi флоту, а й, дурню зрозумiло, на аеродроми морської та берегової авiацiї, береговi батареї, вузли зв’язку та управлiння Чорноморського флоту. Моряки та береговi вiйськовослужбовцi не встигнуть зайняти навiть свої мiсця в обслугах.
Складається враження, що росiйськi адмiрали мислять сьогоднi категорiями давнього вiтрильного флоту часiв царицi Катерини II, коли дерев’янi кораблi мали мiднi гармати з пороховими ядрами, а стрiльба з них була схожа на туман iз димного пороху. Триста рокiв тому Севастополь був вдалим мiсцем для розташування головбази флоту, але сьогоднi «Гранiт» б’є на 550 км. Настала друга iсторична епоха. Час прокинутися вiд сну. (Це жарти для iнтернету).
А хiба можна на територiї iншої, особливо нейтральної, держави будувати свою головбазу? На територiї, яка вiдкрита для iноземних вiйськових спостерiгачiв, повз очi яких жоден росiйський корабель не пiде непомiтним. Як ви збираєтеся арештовувати шпигунiв, направлених проти Чорноморського флоту, адже закон Росiї тут не дiє, а Україна не захоче з ними зв’язуватися, ризикуючи зiпсувати стосунки з НАТО? Шпигуни привезуть iз собою не тiльки апаратуру стеження за бойовими кораблями РФ, а й цiлi локацiйнi станцiї в Марiуполi, Ялтi та Керчi. У водах i портах України з’являться пасажирськi та приватнi судна, пiд виглядом туристiв, вiдслiдковуючи кораблi Чорноморського флоту в усiх дiапазонах частот. Що ви їм зробите? Офiцiйно вони на нейтральнiй територiї! Кримськi татари, прибiчники iсламської Туреччини, а з ними добровольцi з Івано–Франкiвська та Львова з великим ентузiазмом громитимуть ненависний їм росiйський флот i морякiв напередоднi й пiд час подiй, про якi йдеться. Саме вони й наведуть натовськi ракети на всi стратегiчнi об’єкти i кораблi флоту Росiї, довго вмовляти їх про це не треба. Ви те не врахували, що будь–яке сусiдство з ворожими народами завжди погано закiнчується. І що ви можете зробити кримським татарам, навiть якщо доведете їхню шпигунську дiяльнiсть проти флоту Росiї. Крим — це їхня Батькiвщина, а не ваша. Та їм байдужі i ваш флот, i ваша росiйська Конституцiя.
Таким чином, давайте пiдсумуємо. Росiйський флот заорендував собi на 25 рокiв не базу в Севастополi, а труну лаковану з похоронною музикою. Самi собi купили труну, для своїх же морякiв.
...Власне, я виклав прописнi iстини, доступнi для розумiння кожного курсанта вiйськово–морського училища. Тим бiльше — для адмiралiтету Росiї. «...Легендарний Севастополь — неприступний для врага...» ностальгiйно проспiвати, певна рiч, можна. Словом, ЧФ Росiї давно вже став розмiнною полiтичною монетою.
Михайло АГІБАЛОВ
Шостка, Сумська область