Сьогодні з Києва від'їжджає делегація представників Європейської мовної спілки, наглядової ради та експертів пісенного конкурсу «Євробачення-2005», яким невдовзі пообіцяли обрати місце проведення дійства. Для цього поважні гості впродовж трьох днів оглядали можливі сценічні майданчики, а їх поки що три — Міжнародний виставковий комплекс на Лівому березі Дніпра, Палац спорту і... пароплав. До речі, провести ювілейні «співи» на судні посеред Дніпра запропонував директор телевізійного департаменту Європейської мовної спілки Бйорн Еріксен. «Я переконую своїх колег, що таке рішення було б найграндіознішим і найкрасивішим телепроектом, тим більше що «Євробачення-2005» буде 50-м і Україна мусить не просто показати красиві виступи. Ваше завдання — здивувати весь світ. Це буде не концерт для 15 тисяч фанатів, котрі до вас приїдуть, а телепродукт, який дивитиметься 800-мільйонна глядацька аудиторія з 45 країн світу», — вважає Бйорн Еріксен.
Водночас, на його думку, така шалена популярність конкурсу може стати для київської влади і страшним головним болем. «Дійство відбуватиметься в прямому ефірі. Немає гарантій, що його не використають терористи, аби привернути до себе увагу всього світу. Україна мусить настільки прискіпливо продумати заходи безпеки, щоб усе тримати під контролем і водночас не перетворити свято на пекло для закордонних гостей та журналістів», — пояснює Бйорн Еріксен.
На зустрічі з експертами київський міський голова Олександр Омельченко запевнив, що вже у травні-червні 2005 року Київ буде готовий прийняти «Єробачення». Втім, незважаючи на це, виконавчий директор пісенного конкурсу «Євробачення» Сванте Стокселіус наголосив, що його місія не лише допомагати столичній владі та Першому національному телевізійному каналу (саме йому надано право транслювати подію), а й контролювати їхні дії. «Цьогоріч у Стамбулі під час трансляції часто виникали проблеми зі звуком, причому обладнання було абсолютно новим, а збої відбулися через людський фактор», — пояснив Бйорн Еріксен. Київські чиновники переконані, що в Києві таких неполадок не буде, якщо вистачить коштів... Із власної бюджетної «кишені» Україна витратить 5 мільйонів євро, ще 4,5 мільйона обіцяє надати Європейська мовна спілка.
За рік у Києві ремонтуватимуть дороги, облаштовуватимуть концертний зал і реконструюватимуть готелі. Причому, за який край братися в першу чергу, українські розпорядники «Євробачення», схоже, ще не зрозуміли. «Ми будемо ремонтувати готелі, приміщення біля комплексу, а оскільки з вибором останнього ще не визначилися, то, відповідно, не знаємо, що ремонтувати», — розповів «УМ» заступник начальника Головного управління готельного господарства та туризму Василь Шевчук.
Експерти наостанок пообіцяли часто навідуватися до Києва. Щоправда, наступні збори Європейської мовної спілки, як розповів «УМ» директор відділу міжнародних зв'язків Національної телекомпанії України Павло Грицак, пройдуть у Лондоні.