Економічну кризу, від якої зараз потерпає Євросоюз, Велика Британія завдяки власній валюті переживає не так важко, як більшість держав єврозони. Проте і в Об’єднаному Королівстві «бюджетникам» потроху доводиться затягувати паски. Не оминула ця доля навіть знаменитий СкотландЯрд — поліцію Лондона. Найбільший поліцейський підрозділ у Британії змушений виставити на торги свій дванадцятиповерховий будинок в історичному центрі Лондона — Вестмінстері. Керівництво СкотландЯрду сподівається отримати за нього не менше 150 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 240 млн. доларів). На такий вимушений крок поліцейському управлінню довелося піти у зв’язку із запланованим скороченням витрат цього відомства на понад 500 мільйонів фунтів (до квітня 2015 року бюджет мають урізати з 3,6 до 3,1 мільярда фунтів). Як повідомляє газета «Індепендент», завдяки переїзду в меншу штабквартиру на набережній Темзи у СкотландЯрді сподіваються щороку економити близько 6,5 мільйона фунтів. Заступник комісара лондонської поліції Крейг Маккей зазначив, що утримувати будівлю в центрі столиці дуже дорого — на експлуатацію приміщень відомство витрачає щороку 11 мільйонів фунтів.
Якщо все йтиме за планом, СкотландЯрд остаточно перебереться у нове приміщення впродовж двох років. У рамках скорочень також буде продано третину майна старої штабквартири, закрито п’ять поліцейських дільниць та 61 пункт прийому поліції (люди звертаються до таких пунктів за порадами чи зі скаргами, а не з приводу злочинів) по всьому Лондону. Також буде зменшено кількість старших офіцерів із високими зарплатами, а натомість на тисячу розширено штат менш оплачуваних констеблів — до 25 тисяч осіб.
У нинішній штабквартирі поблизу станції метро «СентДжеймс парк» СкотландЯрд розміщується з 1967 року — у старому приміщенні на набережній Вікторії численним поліцейським службам стало затісно. Хоча й це вже був не «той самий», а Новий СкотландЯрд. Зі старого Шотландського двору, який, власне, й дав їй назву, лондонська поліція переїхала ще 1890 року.
Після переселення у Вестмінстер столична поліція впродовж тривалого часу орендувала величезний будинок у його власника — фірми «Ленд сек’юрітіз», і лише у 2008 році викупила його за 124,5 мільйона фунтів. А майже одразу після цього вибухнула світова криза…
Більшість лондонських поліцейських майбутнім переселенням обурені. Мовляв, чому в такому разі мер Лондона керує столицею з новенької розкішної будівлі й не збирається продавати її з метою економії? На думку скептиків у поліцейському відомстві, продаж будівлі не принесе жодної економії, а лише стане ударом по репутації й моральному стану 32 тисяч співробітників столичної поліції.