«Мокра» справа з мокрими печатками

31.10.2012

Влада намагається вкрасти кожен третій голос, відданий за ВО «Свобода», та кожен третій округ, де переміг мажоритарник–«свободівець». Через це сенсаційна партія може недорахуватися в новому парламенті аж 14 депутатів. Про це вчора заявив лідер об’єднання Олег Тягнибок на брифінгу, присвяченому темі фальсифікацій результатів парламентських вибо­рів.

«Результати, оприлюднені на сервері ЦВК, радикально розходяться з результатами, зафіксованими у протоколах із «мокрими печатками» з вибо­рчих дільниць. Масштаб і однотипність схеми фальсифікацій, «покриття» їх із боку СБУ свідчать: їх розробили і реалізують із найвищих владних кабінетів на Банковій», — заявив Тягнибок журналістам. А їх, з огляду на несподіваний «стрибок» «Свободи» за підсумками голосування, прийшло в десять разів більше, ніж було на перед­виборчому з’їзді партії 1 серпня.

Тягнибок розповів, як відбуваються фальсифікації проти «Свободи»: «В усній формі оголошують результат голосування, а в комп’ютер «помилково» вносять зовсім іншу цифру. Ми вимагаємо від ЦВК припинити масштабне фальшування волевиявлення у 90–му окрузі в Білій Церкві на Київщині, 189–му — на Хмельниччині, у київських округах №215 і №223». Лідер «свободівців» переконаний, що в цих округах перемогу здобули його побратими — Олександр Марченко, Ігор Сабій, Андрій Іллєнко та Юрій Левченко. Саме такий результат виходить, коли додати дані всіх офіційних протоколів із ДВК. Однак у в/о 90 та 189 сайт ЦВК після підсумовування всіх 100% голосів називає переможцями самовисуванця Віталія Чудновського, близького до голови адміністрації Президента Льовочкіна, та «регіонала» Віталія Олуйка. На двох округах у Києві підрахунок учора ще тривав, і Центрвиборчком показував зверхність так само кандидатів від влади.

«Щойно зателефонувала наша прихильниця з Маріуполя на Донеччині, яка працювала в комісії від іншої політичної сили, і сказала: «По всьому Маріуполю «Свобода» майже на кожній дільниці іде на третьому місці, а дані ЦВК показують зовсім інші дані», — розповів лідер націоналістів.

За його словами, епіцентром протидії «Свободі» стала Київщина. «Ми пам’ятаємо нахабні фальсифікації на минулих виборах до органів місцевої влади, і зараз ми бачимо, що «губернатор» Присяжнюк далі «рулить», — розповів «свободівець». — Наразі саме з Київської області до ЦВК надходить найменше результатів, і їхнє оголошення буде затягуватися якомога довше.

Юридична служба ВО «Свобода» щодо кожного зазначеного випадку підготувала відповідний позов та вимагає не оприлюднювати остаточних результатів волевиявлення у цих округах до закінчення розгляду позовів. «Свобода» також вимагає від СБУ й Генеральної прокуратури покласти край брутальному порушенню виборчого законодавства.

 • «Черепашачі» окружкоми

  Найгіршу роботу з опрацювання протоколiв продемонстрували окружні виборчі комісії Київщини. Учора станом на 17.00 більшість ОВК країни наближалися до кінцевого результату, чимало взагалі завершили роботу з обробки протоколів, показавши стовідсот­ковий результат. І якщо, за даними ЦВК, загалом по Україні у цей час було оброблено майже 94% протоколів, то на Київщині — лише 62%. Відповідь на таку «черепашачу» роботу ОВК полягає у великій кількості проблемних округів, де відомі представники влади зійшлися у боротьбі за мандат із представниками опозиції. Звідси — намагання загальмувати роботу окружкомів, постійні перерви у роботі та відправлення делегацій від ДВК на опрацювання протоколів. >>

 • У бастіон «Регіонів» — із нашим законом

  Спостерігати за виборами в «найгарячіших» регіонах я почав із 2004 року (тоді — як голова «Студентського братства»). Читачі «УМ» зі стажем, мабуть, пам’ятають репортажі з Донбасу, що намагався всіма правдами й неправдами «накрутити» голосування за Януковича. Тепер я вкотре спостерігав за виборами у «твердині донецьких», і мушу сказати, що нинішня кампанія за розмахом фальсифікацій подекуди дуже нагадує ту, що вразила світ у 2004–му й призвела до радикального рішення Верховного Суду. >>

 • Їсти – помилитися — любити

  Позавчора надвечір Юлія Тимошенко, що перебуває під вартою у харківській лікарні «Укрзалізниці», почала голодувати, протестуючи проти нечесних виборів. >>

 • Вiдстояти Київ

  Попри невтішні прогнози експертів і те, що Об’єднана опозиція та «УДАР» Віталія Кличка зуміли узгодити єдиного кандидата лише на одному з 13 столичних округів (а на решті конкурували не тільки з провладними кандидатами, а й між собою), вибори по «мажоритарці» в Києві влада програла. І хоча й досі опрацьовано не всі протоколи, вже можна з певністю констатувати: політична свідомість киян перемогла грошові і гречані мішки. Судячи з даних Центрвиборчкому станом на 16:35 учорашнього дня, в усіх округах столиці, окрім 223–го, лідирували представники опозиції — 10 від «Батьківщини» і по одному від «Свободи» та «УДАРу».

  Водночас на багатьох округах виникли проблеми з прийняттям та обробкою протоколів, процес підрахунку навмисне затягувався, а деякі окружні виборчі комісії надсилали на сервер ЦВК дані, які не збігалися із зафіксованими в протоколах. Зрозуміло, що на користь кандидатів, близьких до влади. А шонайменше в чотирьох округах ситуація могла змінитися на «провладну» користь у будь–який момент. До цих ОВК і надходить найбільше скарг та заяв про порушення.

  У боях, на варті пачок бюлетенів, які в ОВК приймають неохоче, без сну і спокою увесь цей час проводять члени дільничних виборчих комісій. >>