Суд сказав, що на Майдан не можна
Проводити мітинги на майдані Незалежності, під Центральною виборчою комісією та поблизу інших державних установ до 12 листопада суворо заборонено — судом. Рішення про заборону проведення будь–яких масових заходів, крім державних, у центральній частині міста до 12 листопада (кінцевий термін, до якого ЦВК має встановити результати парламентських виборів) суд виніс після того, як члени Коаліції учасників Помаранчевої революції подали заявку про проведення безстрокової акції протесту, починаючи з 28 жовтня. Приймаючи таке рішення, суд «урахував потенційну небезпеку конфліктів між організаціями з різнополярними поглядами», а також послався на указ Президента про заборону проведення мітингів у центральній частині міста.
«Влада робить усе можливе, щоб сфальсифікувати вибори. Їм протести зараз зовсім не потрібні. Ми були в числі організацій, які подали заявку на проведення мирних акцій та мітингів у центрі, тому вже відчули дію заборони. Представники КМДА вже в суботу висловлювали нам постійні прохання, аби ми пересувалися від центру в інші райони. Суд iще не повідомив тоді про заборону, а ми вже не могли проводити акцію під ЦВК. Очевидно, що влада боїться, тому спеціально пішла на такий крок», — зазначає у коментарі «УМ» в. о. голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Батьківщина молода» Олег Куявський.
Експерти теж вважають, що влада убезпечує себе від можливих акцій невдоволення після оприлюднення Центрвиборчкомом остаточних результатів виборів. «Оскільки заборона діятиме саме до 12 листопада, це є свідченням того, що влада перестраховується на випадок можливих невдоволень людей результатами парламентських виборів. Формально бачимо порушення конституційних прав і свобод громадян. Відповідно до статті 35 Конституції України, кожен громадянин має право на мирний протест, і це право не може бути заборонене будь–яким рішенням суду. Аргументація суду, що таке рішення ухвалено, бо 12 політичних сил подали заявки на проведення мітингів, і тому слід убезпечити розгоряння конфліктів — зовсім не є правдивою мотивацією. Думаю, це просто таке прикриття», — розмірковує у розмові з «УМ» експерт політико–правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Арсен Стецьків.