Радіти весняній погоді посеред осені залишилося зовсім недовго. До 26 жовтня, за прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, на території країни утримуватиметься доволі тепла погода. Похолодання у вихіднi розпочнеться із західних областей: уночі можливі заморозки від 0 до –5 градусів, удень стовпчик термометра коливатиметься в межах від 1 до 6 градусів вище нуля. Весь період похолодання супроводжуватиметься штормовими вітрами до 15—20 м/с, високою вологістю та зливами. Протягом 23—25 жовтня опадів не очікується, уночі температура становитиме +3...+8°С, на півдні до +13°С, вдень +10...+15°С.
У Гідрометцентрі пояснюють: «Різка зміна погодних умов почнеться у зв’язку з переміщенням iз Балканського регіону на територію України холодного арктичного повітря. У цей день у західних областях очікується зниження температури до +4... +10°С. Можливі дощі та мокрий сніг. Уже 27–28 жовтня похолодання пошириться на всю територію України, крім Криму й Приазов’я. Найбільш інтенсивні опади очікуються у південних і центральних областях, а також на півдні Київщини. Окрім мокрого снігу, в цих регіонах можливе утворення снігового покрову. У Києві мокрий сніг можливий 30 жовтня». А МНС застерiгає: найближчими днями Україну тероризуватимуть штормовi вітри.
Однак період похолодання буде нетривалим. Уже 1–3 листопада «Укргідрометцентр» прогнозує суттєве підвищення температури: нічної — до 9 градусів тепла, денної — 12 вище позначки плюс. Як наголошує керівник «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда, тимчасове зниження температури допоможе посіяним озимим культурам підготуватись до зими. Головний синоптик України додав, що посіви, які вже зійшли, наразі перебувають у хорошому стані, забезпечені вологою, тепла погода сприяє їхньому укоріненню: «Єдине, що існують проблемні регіони, де посіяно менше половини від запланованих площ. Це частина Херсонської та Запорізької області, степова зона Криму, де є проблеми зі зволоженням. Зміна погодних умов є нормальною, похолодання приведе до припинення вегетації і сприятиме підготовці до зими, аби вони успішно перезимували. Опади не вплинуть на нинішній стан, але створять умови, аби на початку весни рослини були більш–менш забезпечені вологою».
ДО РЕЧІ
2012–й – один iз найтепліших за майже півтора століття
Нинішній рік увійде в трійку найтепліших за час, відколи ведеться регулярне наукове спостереження за погодою, тобто з 1881 року, каже директор Центральної геофізичної обсерваторії України Олександр Косовець. Хоч жоден iз місяців року не був екстремально теплим, сумарно рік 2012 можна вважати одним iз найтепліших. До рекорду «не дотягнув» нинішній рік завдяки страшенно холодному місяцю лютому. «Якби не лютий, який опинився на другому місці «по холоду» після лютого–1929, то цілком можливо, що 2012–й узагалі отримав «теплову» першість, а так лютий зіпсував нам усю статистику», — стверджує пан Косовець в інтерв’ю виданню «Коментарі».
Щодо минулого літа, то — також сумарно, за кількістю надзвичайно спекотних днів у цю пору року — його, на думку пана Косовця, можна вважати найтеплішим за всю другу половину другого та початок третього тисячоліття.