Учора стало відомо, що у день виборів, 28 жовтня, на Хрещатику та Майдані незалежності столична адміністрація організовує народні гуляння з нагоди «некруглої» дати — 68–річчя звільнення України від німецько–фашистських загарбників. Ймовірно, подібні «гуляння» відбудуться і в інших опозиційно налаштованих містах країни.
У Києві заплановано виставку техніки часів Другої світової війни, цілий день, з 10–ї до 19–ї, ветеранів частуватимуть кашею з «походних» кухонь, танцюватимуть народні колективи та гратимуть військові оркестри. Про такий план заходів повідомляє прес–служба Київміськдержадміністрації.
Політичні оглядачі мають підстави вважати, що таке бучне відзначення «некруглої» дати у день виборів має–таки політичне підґрунтя, і, як це у нас нерідко трапляється, недавня історія стає заручником у сучасної політики. По–перше, вшанування дня визволення України від німецько–фашистських загарбників може стати чудовим безкоштовним майданчиком для ненав’язливої агітації у самий день виборів. Скажімо, перший номер Партії регіонів, користуючись своєю службовою посадою, розповість на телекамери народу, що не треба голосувати за «базік» і просто матиме шанс ще раз потрапити на очі виборцям. По–друге, гуляння на Хрещатику для громадян, які не визначилися, може стати альтернативою «походу» на виборчу дільницю — хтось iз ветеранів втомиться на Хрещатику і не дійде до дільниці, хтось iз молодих нап’ється і «обламається».
А інтернет–видання «Українська правда» нагадує, що у 2004 році, напередодні виборів Президента, влада теж організувала гучне відзначення дня визволення України — вперше того дня було влаштовано парад на Хрещатику, навіть привезено з Москви копію так званого Прапора Перемоги. Крім того, на трибуну піднявся один iз кандидатів у Президенти, Віктор Янукович, а поруч iз ним стояла «московська підтримка» — тодішній лідер Росії Володимир Путін.