Поки міліція розшукує Ярослава Мазурка, якого підозрюють у потрійному вбивстві в торговельно–розважальному центрі «Караван», до тями прийшов четвертий охоронець, важко поранений під час сутички в ТРЦ, — Павло Феденков. Як повідомив правозахисник Марк Бен–Наїм, iз посиланням на власні джерела в МВС, Феденков не став приховувати від слідства, що більшість випадків iз дрібними крадіжками охорона «Каравану» «вирішувала на місці». Тобто без виклику міліції. Так сталося і у випадку з Мазурком, з якого, розповів Феденков, теж вимагали гроші «за мовчання» i за те, що не доведеться викликати правоохоронців, яким «доведеться заплатити більше в рази». Підтверджує його покази, за словами правозахисника, і той факт, що впродовж року охорона ТРЦ викликала на місце крадіжки правоохоронців лише один раз.
А тим часом Лаврентій Кухалейшвілі, адвокат дружини Ярослава Мазурка, вказує на чимало «нестиковок» у ході розслідування. «Моя клієнтка стверджує, що особа на відео і її чоловік — дві різні людини. Самі правоохоронці казали, що підозрюваному 25—30 років, а Ярославу 38 років. На відеозапису розстрілу зникло двадцять секунд запису. Питання: що відбувалося в цей час? Дії стрілка дуже професійні. Але Ярослав в армії не служив, не має спецпідготовки. У нього хронічний поліартрит», — розповів адвокат газеті «Сєгодня».
А тим часом вiдучора в Україні набули чинностi зміни до Закону «Про охоронну діяльність», які значно розширюють права співробітників охоронних фірм. Так, відтепер персонал охорони отримав право при виконанні функціональних обов’язків застосовувати засоби фізичного впливу на порушників, спецзасоби і навіть використовувати службових собак. Окрім того, охоронці зможуть проводити відео– та фотозйомку, а також носити зброю для відстрілу гумових куль. Лаврентій Кухалейшвілі не виключає, що прецедент у «Каравані» міг бути спровокованим для лобіювання інтересів виробників зброї: «Одна з версій, до якої я більше схиляюся, — лобіювання інтересів приватних охоронних фірм у плані надання права на носіння зброї. У нас в Україні 5 тисяч охоронних фірм, які зацікавлені в цьому. Цілком могли розіграти такий спектакль, щоб довести, що охоронцям зброя необхідна. Тепер приватникам дозволять носити зброю і ринок буде перерозподілений».
Експерти вже очікують на нові надзвичайні події. Адже як почуватися в безпеці покупцям, які достеменно знають, що часто на роботу охоронцями беруть «людей iз вулиці», які не те що не вміють поводитися з небезпечною зброєю, а й елементарні функціональні обов’язки виконують iз порушенням законодавства. «Травматична зброя — це «безвідповідальна» зброя, оскільки вважається, що вона не вбиває. А тому її не цуратимуться застосовувати. Насправді правильно було дозволити всім громадянам носити бойову зброю. Тоді й охоронці сто разів подумали би, перш ніж вистрелити в людину. А з гумовими кулями, думаю, скоро ми почуємо багато нових і, на жаль, не дуже приємних історій у продовження теми про видачу зброї приватним охоронним структурам», — каже «УМ» голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.
Вiн вважає, що «караванський стрілок» став «щасливим» для зацікавлених осіб збігом обставин, який дав змогу, нарешті, перерозподілити ринок. «На цьому полі МВС, головним виробником «гуми» в якого є завод «Форд» у Вінниці, опинилися і приватні охоронні структури, які долучилися до гри, бо їм це вигідно. У підсумку маємо ситуацію, що, у зв’язку з новими правилами, пролобійованими певними структурами, будемо мати більше безладу і свавілля, дехто заробить на цьому дуже непогані гроші, а українцям користі так і не буде», — вважає спiврозмовник «УМ».