Майже через 2 тисячі років після загибелі Юлія Цезаря нарешті з’ясоване точне місце його вбивства. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, під час розкопок першого кам’яного театру Помпея на Марсовому полі в Римі іспанські археологи знайшли цементну плиту, яка явно не належить до внутрішніх споруд будівлі і є своєрідним пам’ятником давньоримському диктатору. На думку фахівців, триметровий завширшки і двометровий заввишки постамент було встановлено на місці вбивства Цезаря за часів правління його внучатого племінника і спадкоємця — імператора Августа.
Як повідомляє італійська преса, розташування цієї плити повністю підтверджує теорію істориків про те, що Цезаря вбили, коли він головував на засіданні Сенату. Як відомо, видатний політичний діяч, полководець, оратор і письменник Гай Юлій Цезар загинув від рук республіканців–змовників 15 березня 44 року до н.е., під час засідання Сенату. Вчені вважають, що, за попередньою домовленістю, кожен зі змовників намагався завдати йому хоча б одного удару стилусом (гострою дерев’яною паличкою для письма). Серед зрадників був і Брут — один із найближчих друзів Цезаря, якого він вважав своїм сином. Після смерті на тілі 57–річного диктатора було виявлено 23 колоті рани.
Що саме спричинило смерть Цезаря — втрата крові від численних ударів чи одне смертельне влучання зброї в груди, не з’ясовано й досі. І навіть після останньої знахідки залишається загадкою, де помер великий полководець і правитель — на тому самому місці, де впав, підкошений ударами змовників, чи в іншому приміщенні, куди його перенесли.