У травні, напередодні Євро–2012, торговці пресою вийшли під стіни мерії з вимогою залишити їм право реалізовувати періодику в підземці. Тоді КП «Київський метрополітен» видало заборону на будь–яку торгівлю з яток у підземці, починаючи з 1 травня. Мотивували таке рішення бажанням показати іноземним уболівальникам метрополітен чистим і красивим, без стихійних торговців. Відтак на розкладки з пресою, розмiщенi в метро, вивісили чорні «похоронні» стрічки, а частина розповсюджувачів вийшла під мерію з вимогами відмінити заборону на продаж газет і журналів.
Тоді прес–служба столичного метро зреагувала миттєво, пообіцявши: «Торгівля у підземці з пересувних засобів (столів, лотків) буде заборонена, за винятком торгівлі пресою». Однак нині загроза, що газети з підземки таки приберуть, постала з новою силою. Як повідомили «УМ» реалізатори, їх уже просили згортати бізнес на центральних станціях метрополітену. Цього разу — через небажання вже Головного управління транспорту міськадміністрації продовжити договори, які це відомство не підписало на жовтень. Як зазначив журналістам очільник управління КМДА Євген Водовозов, «є розпорядження, згідно з яким торгівля в метро заборонена, в тому числі й пресою. Я не можу порушувати закон і підписувати договори».
Закриття яток у підземці буде ударом, перш за все, по видавцях. «50 відсотків від усієї преси, яку продають у Києві, — це саме продаж на станціях метро, бо мережа кіосків не розвинена належним чином, — зазначає у коментарі «УМ» голова фонду «Незалежна преса» Марина Клюсова. — Я вже навіть не кажу про втрати тиражів та збитки, які отримають видання».