Породисті коні, зізнання в коханні від красивих дівчат, спортивні досягнення і гірська вершина, названа на його честь — такі подарунки приготували росіяни до ювілею свого президента: 7 жовтня Володимирові Путіну виповнилося 60. Офіційних заходів заплановано не було, проте й «неофіційні» святкування пройшли з розмахом. Активісти молодіжного прокремлівського руху «Наші» влаштували на честь Путіна спортивні фестивалі у багатьох містах. Також вони зняли численні привітальні ролики — із вершницею, яка тримає святковий плакат, та іншими привабливими прихильницями президента. Альпіністи назвали іменем Путіна скельну стіну в Північній Осетії. У Петербурзі до ювілею ВВП відкрилася виставка книг про нього різними мовами світу. Всі російські телеканали показали присвячені главі держави сюжети.
Чи не найбільше «вислужився» телеканал НТВ, який продемонстрував другу частину документального фільму «Анатомія протесту–2». У ньому, зокрема, розповідається про те, що російські слідчі відкрили справу проти лідера «Лівого фронту» й одного з організаторів мітингів опозиції Сергія Удальцова. Бо він, буцімто, планував повалення і навіть фізичне знищення Путіна. Сам Удальцов назвав фільм та висунуті на його адресу звинувачення «маячнею божевільного». На його думку, фільм створено з метою підготувати суспільство до чергових репресій проти опозиції.
Світ критикує Путіна за авторитарні амбіції, проте в Росії — і через 13 років перебування при владі — він, як і раніше, користується підтримкою серед традиційних виборців, тобто мешканців провінції, робітників підприємств та бюджетної сфери. Згідно з даними соціологічного опитування, що його провів до ювілею Володимира Володимировича російський Центр вивчення громадської думки, часи його президентства надалі подобаються росіянам більше, ніж епоха правління Бориса Єльцина. 72% росіян позитивно оцінюють діяльність Путіна на посаді глави держави. Щоправда, згідно з іншим опитуванням, що його провів більш незалежний Центр Левади, майже кожен другий росіянин (49%) хоче, щоб третя президентська каденція Путіна стала останньою.
Опозиція теж не пропустила цю дату. По всій Росії відбулися акції під гаслом «Проводимо дідуся на пенсію». У Росії 60 років — це пенсійний вік. Кілька десятків учасників антипутінської акції в Москві та Санкт–Петербурзі було затримано. Вітання президенту опозиційні активісти висміювали як прояви «культу особи». Учасники московської акції принесли Путіну дещо незвичайні подарунки, зокрема граблі, балаклави (маски на голову — в таких проводили свої акції дівчата з «Пуссі райот»), клізми та в’язничну робу.
День народження Путіна збігається з річницею убивства опозиційної журналістки Анни Політковської. Кількадесят людей зібралися в одному з московських парків, аби вшанувати її пам‘ять. Перед загибеллю у 2006 році Політковська розслідувала порушення прав людини у Чечні та корупцію у вищих ешелонах влади. І, за однією з версій, її вбивство, яке для Путіна стало неабияким подарунком, недарма було приурочене до цієї дати.