Ситуація на кордоні між Туреччиною та Сирією загострилася настільки, що країни фактично перебувають на межі війни. Вчора турецький парламент провів закрите засідання у справі міждержавного конфлікту. Раніше уряд звернувся до законодавчого органу з проханням схвалити вторгнення на територію Сирії у відповідь на «агресивні дії» Дамаска. Радник прем’єр–міністра Туреччини Ібрагім Калім у своєму «Твіттері» повідомив, що Туреччина не зацікавлена у війні з Сирією, але захищатиме свої кордони.
Позавчора турецька артилерія обстріляла територію сусідньої держави — вперше за півтора року з початку конфлікту в Сирії. Це була відповідь на вибух випущеної із Сирії ракети, яка влучила в житловий будинок у турецькому містечку Акчакале. Загинули п’ятеро людей, в тому числі троє дітей, ще дев’ятеро отримали поранення. Сирія заявила, що розслідує причини обстрілу турецької території, та висловила співчуття родинам жертв у Туреччині. Незважаючи на це, вчора турецька армія продовжувала артилерійський обстріл об’єктів у районі Тель–Абійяд на території Сирії.
Туреччина також звернулася до Ради Безпеки ООН з проханням вжити «необхідних заходів», аби зупинити агресію з боку Сирії. Очевидно, Радбез знову засудить порушення Сирією міжнародних угод та миру, проте на більше навряд чи спроможеться. Росія і Китай вже тричі блокували спроби інших членів РБ та Заходу загалом застосувати більш дієві методи впливу на режим у Дамаску, і, швидше за все, так буде й цього разу.
Як учасниця Північноатлантичного Альянсу, Туреччина також шукає підтримки в НАТО. Адже договір про участь у ньому передбачає певні дії в разі нападу на одну з країн–членів. У Брюсселі на вимогу Туреччини було скликано екстрене засідання Ради НАТО. Учасники зустрічі засудили обстріл Сирією турецької території, назвавши його «серйозним порушенням міжнародного права», й закликали Дамаск «припинити агресію». Раніше обстріл засудили також генеральні секретарі НАТО й ООН. n