За останніми даними Європейського статистичного бюро, кількість безробітних у єврозоні сягнула рекордного рівня — понад 18 мільйонів, а в Євросоюзі загалом — 25,5 мільйона осіб. При цьому середній рівень безробіття у країнах, що послуговуються євро, становить 11,4%, а загалом у ЄС — 10,5%. Порівняно з показниками минулого року, рівень безробіття зріс у 20 країнах Євросоюзу, скоротився у шести країнах та залишився незмінним у Великій Британії. Найвище безробіття спостерігається серед молоді кількох європейських країн, уражених кризою. Зокрема, в Іспанії роботи не мають понад 25% працездатного населення, тоді як в Австрії — лише 4,5%. За даними Євростату, у найбільшій економіці ЄС — Німеччині — рівень безробіття становить 5,5%.
Кількість безробітних серед молоді також дуже різниться залежно від країни. При тому, що середній показник молодіжного безробіття в єврозоні — 22,8%, в Іспанії та Греції роботи не мають 52,5% людей віком до 25 років. Саме ці дві країни були змушені запровадити безпрецедентні заходи економії бюджетних коштів. Що, у свою чергу, стало однією з причин гальмування економічного розвитку, який потрібен для створення нових робочих місць, зазначає Бі–Бі–Сі. У другому кварталі цього року економіка країн єврозони скоротилася на 0,2%, в Італії та Іспанії почалася рецесія, а економіка Франції показала нульовий приріст. Натомість економіка Німеччини за той самий період зросла на 0,3%.
Тим часом, згідно з даними Міжнародної організації праці (МОП) при ООН, загальна кількість безробітних віком до 24 років у світі перевищила 75 мільйонів осіб і становить понад 12%. При цьому один із найвищих рівнів безробіття спостерігається у політично нестабільному регіоні Північної Африки та Близького Сходу. Стосовно України, то за методологією МОП кількість безробітних в Україні сягає майже 2 мільйонів осіб, або близько 15%. Утім, за оцінками експертів, частину українського безробіття поглинає тіньова економіка, а також трудова міграція, коли на заробітках за кордоном, за різними оцінками, перебувають від трьох до шести мільйонів українців. За даними Національного банку, торік заробітчани надіслали в Україну приблизно 7 мільярдів доларів, що перевищує всі прямі іноземні інвестиції в Україну 2011 року.