Учора в селі Росоша Липовецького району, що на Вінниччині, ховали Романа Гензерського, смерть якого породила багато чуток. Тіло загиблого, доставлене у цинковій труні, вдома переклали в іншу. Як офіційно повідомило Міністерство оборони України, миротворець помер внаслідок пострілу в голову з автомата АКС-74 і що це було самогубство; версію про нещасний випадок через необережне поводження зі зброєю не підтверджено. Прес-служба Міноборони також розповсюдила повідомлення, що незадовго до смерті Роман написав рапорт із проханням залишитися в Іраку на наступний строк. Зовсім інше говорять родичі й односельці хлопця. Джерело в сільраді Росоші повідомило власкору «УМ» Віктору Мельнику, що у повторному паталогоанатомічному висновку йдеться про випадкове вбивство і що куля увійшла ззаду.
За кілька годин до смерті Роман телефонував додому, розповіла кореспондентам газети «Сегодня» мати загиблого Любов Іванівна. Розмова була звичайною — син запитав, як справи вдома, сказав, що у нього все гаразд, пообіцяв провести додому телефон (зв'язок Гензерські тримали через сусідський телефон), як тільки повернеться з Іраку. Контракт Романа закінчувався 10 серпня, він говорив про швидке повернення і не згадував про жоден рапорт, стверджує невтішна мати. Любов Іванівна та її чоловік не вірять у самогубство.
На їхню вимогу у Львові, куди з Німеччини доставили тіло, було зроблено додаткову судово-медичну експертизу. Її результати збіглися з попередніми і підтвердили офіційну версію — загиблий власноруч завдав собі тілесні ушкодження, повідомили УНІАН у військовому комісаріаті Вінницької області. Тоді постає запитання: що спонукало молодого хлопця, у якого не було проблем у сім'ї і, наскільки відомо, під час служби, зробити фатальний крок? На відміну від загиблого у листопаді минулого року капітана Олексія Бондаренка, сержант Роман Гензерський не залишив передсмертної записки. Жодного пояснення скоєного чи бодай будь-яких подробиць Міністерство оборони не дає. Взагалі, позиція військовиків у цьому питанні типова — «не виносити з хати сміття». Доступ до інформації про перебування наших миротворців у Іраку закритий, бо, як пояснили «УМ», «контролюється відповідними органами».
Роман зі школи мріяв стати військовим. Не поступивши у Кам'янець-Подільське військове училище, він із задоволенням пішов у армію, де отримав погони сержанта. Записався у контрактники, прагнув поїхати в Югославію, але миротворчу місію йому судилося виконувати в Іраку. Як і багато інших солдатів, сподівався таким чином покращити своє матеріальне становище. Любов Іванівна згадує, що протягом усіх п'яти місяців перебування в Іраку Роман телефонував щотижня. Ні на що не нарікава, просив не хвилюватися... На свої похорони від колег солдат отримав почесну варту.