Коли у 2004 роцi Майдан вiдстоював своє право на чесний вибiр, вiн довiрив владу В. Ющенку i всiй демократичнiй коалiцiї. А що зробила ця коалiцiя? Пересварилася, «перегризлася», нiяк не могла подiлити мiж собою владу. І це стосувалося не тiльки Ющенка та Тимошенко, а й усiєї коалiцiї, бо фактично вона розкололася навпiл. Вийшло так, що коалiцiя разом зi своїми керiвниками не виправдала нашої довiри. Отже, в ситуацiї, що склалася, винна вся коалiцiя. Тому дуже здивувала стаття Дмитра Павличка «Пане Ющенко, не встрявайте у виборчу кампанiю!». Першим запитанням, яке постає пiсля ознайомлення з листом Д. Павличка до екс–Президента України, є: для чого автор його оприлюднив? Хотiв застерегти вiд подальших помилок? Тодi треба це робити закритим листом безпосередньо адресату. Чи, може, автор переслiдував якусь iншу, пiдступнiшу, мету? До вiдома автора: падiння довiри до коалiцiї та її керiвникiв пiдтвердили результати першого туру голосування у 2010 р. Аналiз результатiв навiть першого туру голосування свiдчить про програш Тимошенко, бо розрив на користь Януковича становив 10%, у Тiгiпка було 13%, у Яценюка — 8%, у Ющенка — 5%. Додавши результати Януковича й Тiгiпка, бачимо, що вони не на користь Тимошенко. Тому фраза «треба було голосувати за Юлiю Тимошенко» (аби не прийшов до влади Янукович) є безпiдставною. І чому ми мали голосувати за Тимошенко, коли вважали її такою ж винною в тому, що сталося? Бо вона не є такою «бiлою та пухнастою», якою її хочуть нам представити (варто хоча б прочитати книжку Д. Чобота «Макуха»). За свої дiї всi повиннi нести вiдповiдальнiсть.
І дарма Павличко закликає Вiктора Ющенка не брати участi у цьогорiчних парламентських виборах, щоб не понизити рейтинг опозицiї. Чому ж немає такого закиду до О. Тягнибока, В. Кличка, Н. Королевської, братiв Капранових? Що, тiльки Ющенко заважає опозицiї? Вiн має своїх прихильникiв, якi не пiдуть голосувати за Тимошенко, Турчинова, Яценюка чи ще когось, кого не вважають своїм кандидатом (бо голосування у ВР Закону «Про мови» не дає пiдстав для особливої довiри БЮТу). А результати голосування за В. Ющенка дадуть йому можливiсть визначити своє мiсце в полiтицi. Це його законне право.
З аналогiчним закликом «не брати участь у парламентських виборах у жовтнi цього року» можна звернутися до багатьох кандидатiв, членiв колишньої коалiцiї «Народний вибiр» (у тому числi й до самого Павличка), бо всi вони несуть вiдповiдальнiсть за дiї влади у 2005—2010 роках, адже також уособлювали цю владу. А скiльки серед них виявилося «тушок»? Бо вся проблема в тому, що всi цi коалiцiї утворювалися й утворюються не на iдеологiчнiй, а на фiнансовiй основi. Хто може нам заперечити? Чи потрiбнi конкретнi факти?
І ще одне — читаючи того пiдступного листа, звертаєш увагу на принизливi епiтети для однiєї особи i незаслужено похвальнi — для другої. Якщо переглянути заслуги перед Україною В. Ющенка i Ю. Тимошенко, то цi епiтети треба помiняти мiсцями. Про заслуги В. Ющенка перед Україною згадано лише дуже поверхово (вiдбудова Батурина, Музей Голодомору в Києвi, героїчна поведiнка в Тбiлiсi пiд час нападу Росiї на Грузiю).
Отож iз цього примiтивного агiтацiйного листа виглядають не тiльки вуха автора–перебiжчика, а й уся його «тушка», саме «тушка», бо скiльки ж разiв за своє життя вiн перелицьовувався, плазував перед владою...
Василь КУБІВ,
засновник обласної спiлки полiтв’язнiв,
Степан МОРИКОБИЛА,
заступник голови об’єднання
ветеранiв ВВв,
Юлiян КОХАН,
голова Сихiвського районного об’єднання ВВв,
Марiя ТРИЛЬОВСЬКА,
донька Романа Шухевича,
Ірина ШУЛЬ,
полiтв’язень нiмецьких концтаборiв
Львiв