2,26 млрд. землян користується інтернетом
На сьогодні у світі доступ до мережі інтернет мають 2,26 мільярда осіб. Такі дані містяться в опублікованій доповіді Комісії ООН щодо широкосмугового зв’язку, підготовленій під егідою ЮНЕСКО й Міжнародної спілки електрозв’язку. Згідно з цим документом, на першому місці за ступенем охоплення населення інтернетом розмістилася Ісландія, де доступ до всесвітнього павутиння має 95% населення. Також на вершині списку — Німеччина (доступ до інтернету мають 83% її мешкаців), США (77,9%), Естонія (76,5%), Латвія (71,7%) та Литва (65,1%). У Росії вихід у всесвітню мережу має 49% населення, в Китаї — 38,3%. В інших країн пострадянського простору досягнення такі: в Азербайджані інтернетом охоплено 50% населення, у Казахстані — 45%, у Білорусі — 39,6%, у Молдові — 38%, у Грузії — 36,6%, в Узбекистані — 30,2%, у Киргизії — 20%, у Таджикистані — 13%, у Туркменістані — 5%.
Україна в цьому списку — слабенький «середнячок»: доступ до інтернету має 30,6% наших громадян.
Замикають таблицю Гвінея, Нігер, Сомалі, Бурунді, Ефіопія, М’янма й Тимор–Леште — у цих країнах користувачами інтернету є близько 1% населення.
Франція передала Грузії компромат на опозицію
Із санкції французького суду Грузії було передано матеріали про зв’язки опозиції з кримінальними авторитетами, які наразі переховуються в Європі. Як пише сайт «Грузія онлайн», про це заявив головний прокурор Грузії Муртаз Зоделава. За його словами, ці матеріали, зібрані французькою жандармерією, стосуються державної безпеки Грузії та розкривають спроби створити в країні воєнізовані підрозділи.
Як зазначив Зоделава, інформація була отримана від Франції кілька тижнів тому. Зокрема, йдеться про зустрічі екс–держміністра Грузії Гогі Хаїндрави зі «злодіями в законі», які мешкають на півдні Франції. 1 жовтня у Грузії відбудуться парламентські вибори.