Повертатися чи не повертатися на зимовий час? У Росії, яка рік тому несподівано вирішила назавжди залишитися на літньому (хоча насправді «нормальним» є саме «зимовий» час), після рокіровки в кремлівському тандемі це питання постало знову. Нагадаємо, торік улітку на той час президент Дмитро Медведєв відповідним указом скасував осіннє переведення стрілок. Тепер, коли у президентське крісло повернувся Володимир Путін, зимовий час може повернутися. У Держдумі зареєстровано законопроект голови комітету з охорони здоров’я, депутата від ЛДПР Сергія Калашнікова про повернення переходу на літній час і назад.
Проте вирішувати, чи переводити годинники на годину назад у ніч на 28 жовтня знову доведеться Медведєву. Саме на нього як прем’єр–міністра поклав цю відповідальність чинний глава держави. «Це рішення (запровадити незмінний літній час. — Ред.) було ухвалене Дмитром Анатолійовичем Медведєвим, коли він був президентом. Ми з ним недавно обговорювали це рішення, і він за нього не тримається. Просто постає питання про доцільність перемін, повернення до попередньої системи», — сказав Путін позавчора на прес–конференції у Люксембурзі. Тож, за словами президента, поспішати з ухваленням рішення уряд не буде — спершу треба ретельно проаналізувати, наскільки ефективним було рішення постійно залишатися на літньому часі. І лише зваживши всі «за» і «проти», «без поспіху, без суєти буде ухвалене остаточне рішення».
Заява ВВП означає, що парламент не зможе самостійно, без уряду, вирішити питання про переведення стрілок годинників. А з огляду на «ретельний» і «без поспіху» аналіз, уряд навряд чи ухвалить якесь рішення з цього приводу раніше весни наступного року, спрогнозував заступник комітету Держдуми з охорони здоров’я Микола Герасименко.
Востаннє Росія переводила стрілки годинників у березні минулого року. Перехід на літній та назад на зимовий час здійснюють 110 країн світу. За даними фахівців, це дозволяє зекономити в середньому 2% річного споживання електроенергії. Із пострадянських країн від переведення годинників відмовилися Узбекистан, Таджикистан, Туркменія, Грузія, Казахстан і Киргизія. Спробувала було відмовитися й Україна, але Верховна Рада необачно змавпувала Росію й ухвалила закон про скасування не літнього, а «нормального», зимового часу. Після протестів фахівців це рішення було скасовано. Серед нових пропозицій, внесених на розгляд ВР, — назавжди залишити зимовий час, тобто після переведення годинників 28 жовтня 2012 року більше вже їх не чіпати.