Парламентські вибори у Білорусі, які відбулися минулої неділі, не були ні вільними, ні змагальними, ні справедливими, ні безпристрасними — такий висновок зробили спостерігачі від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). «Свобода виборів залежить від свободи слова людей, їхньої свободи об’єднуватися в організації та висувати кандидатури. Всього цього ми в Білорусі не побачили... Видатні політики, які могли б узяти участь у цих виборах, або залишаються у в’язниці, або їм відмовлено в реєстрації з огляду на раніше винесені вироки чи адміністративне свавілля, — наголосив на прес–конференції в Мінську голова делегації спостерігачів від Парламентської Асамблеї ОБСЄ Маттео Мекаччі. — Виборчі списки на 96% складалися з представників провладних партій та організацій. Це крок назад навіть у порівнянні з (президентськими) виборами 2010 року».
Жорсткій критиці піддав парламентські вибори в Білорусі й голова Європарламенту Мартін Шульц, назвавши їх такими, що не відповідають міжнародним стандартам і є «насмішкою над демократичним голосуванням». А отже, за словами Шульца, ЄС не зможе відновити офіційні зв’язки з новообраним парламентом Білорусі. Розкритикували виборчу кампанію й глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон та єврокомісар з європейської політики сусідства Штефан Фюле.
У зв’язку з цим Європейський Союз може посилити санкції проти Білорусі (з цього приводу тривають консультації між державами–членами ЄС). Це означає поповнення списку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Євросоюзу. Нині такий список налічує понад 240 білоруських посадовців і підприємців.