Учора близько чотирьох сотень людей прийшли вранці до міськради передовсім з вимогою не вводити в Києві «регіональної» російської мови. Громадськiсть збурила інформація про те, що на сесії 20 вересня «регіонали» нібито планували поставити на голосування питання двомовності у столиці.
На площі біля Київради майоріли десятки прапорів опозиційних сил — «Батьківщини», «Свободи», Української народної партії, підписи на підтримку «солов’їної» збирали в наметі «Нашої України». Пікетувальники тримали плакати: «Я — за українську мову», «Нам не потрібна регіАнальна». Прийшли й представники Дарницького району, протестуючи проти ідеї Табачника відкрити там російську гімназію. До загального обурення «двомовністю» Києва долучилися й інші активісти — захисники Гостинного двору, вирубаного скверу на Правди, 80–82, гори Хоревиця, ошукані вкладники «Еліта–Центру» та інші. Сходи як трибуну використали представники опозиції, закликаючи до солідарності та агітуючи за своїх кандидатів.
Утiм мовного питання на сесії таки не зачепили. Секретар Київради Галина Герега заявила, що його не будуть розглядати. У порядку денному, за її словами, не було проекту рішення про надання російській особливого статусу. Водночас вона відкинула можливість голосування за ініціативу опозиції, яка пропонує ввести мораторій на запровадження в Києві російської як регіональної мови: «Такий проект рішення розглядали в комісіях, але процедурно він не пройшов узгодження, тому його скерували на доопрацювання. Іншого змісту проект рішення надійшов до нас учора, ми його зареєстрували і відправили процедурно пройти регламент. На сьогодні він процедуру регламенту не пройшов, відтак до порядку денного засідання його не внесено», — зазначила вона на брифінгу журналістам.
Нагадаємо, наприкінці серпня у ЗМІ було розповсюджено інформацію з посиланням на голову фракції Партії регіонів у Київраді Омельяненка, що до 15 вересня на розгляд міськради буде внесено проект документа про реалізацію у столиці положень мовного закону. Омельяненко висловив упевненість, що депутатський корпус підтримає цей проект, оскільки у столиці більшість населення є російськомовним. Опозиція остерігається, що опоненти можуть поставити питання «з голосу», тобто не подавши заздалегідь його до порядку денного. Тим часом голова КМДА Олександр Попов, який спершу заявляв перед пресою, що не є прихильником офіційної «двомовності» в Києві, днями «умив руки», сказавши, що це питання «не до нього», це компетенція Київради.