Коли на підтримку кабельного каналу ТВі, який єдиний серед телемовників розповідає про зловживання владою нинішніх високопосадовців, збираються кількатисячні мітинги у Києві і про тиск на опозиційний канал говорять у Ялті міжнародні організації у колі політиків рівня Штефана Фюле та Кондолізи Райс, якось не годиться мовчати Президенту України. Тож нарешті в понеділок Віктор Янукович закликав Нацраду з питань телебачення та радіомовлення терміново розібратися з відключеннями ТВі, повідомила прес–служба глави держави.
Про велику стурбованість гаранта люди дізналися у день проведення десятого засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. Для влади це зібрання — підтвердження того, що «про свободу слова дбаємо і журналістів захищаємо», «питання розглянули». Журналісти ж сприймають засідання як майданчик, де можна вкотре перепитати у чиновників і правоохоронців, чому не порушили справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності Мустафи Найєма перед початком з’їзду Партії регіонів; чому під час виступу Президента України на відкритті 64–го Всесвітнього газетного конгресу та 19–го Всесвітнього форуму редакторів охоронець виривав плакат iз рук журналістки Олени Притули? На останньому засіданні робочої групи журналісти навіть пригрозили вийти з її складу, якщо не буде названо прізвища охоронця–кривдника. Така затятість журналістської спільноти, напевно, була однією з причин появи звернення Президента, стурбованого справами ТВі.
Ще один нюанс. У понеділок у першій половині дня прес–служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення поширила заяву, в якій стверджувала, що останнім часом менеджмент ТВі під гаслами про захист свободи слова проводить кампанію наклепів і маніпуляцій: «Починаючи з 2010 року, керівництво каналу ТВі зробило ставку не на створення якісного телевізійного продукту, а спрямувало неабиякі сили й таланти авторського колективу на нескінченні скандали й відверті спекуляції, які профанують і дискредитують саму ідею свободи слова. Ця стратегія зазнала повного творчого і професійного фіаско». З одного боку, у резолюції нещодавнього мітингу на підтримку ТВі висунуто вимогу відставки членів Нацради, з другого — регуляторний орган пішов у наступ на зухвалого мовника. І раптом — Віктор Янукович закликав Нацраду уважно розглянути всі заяви керівництва та співробітників ТВі щодо конфліктів із державними органами та комерційними структурами. Більшість експертів переконані, що це лише вдавана спроба вирішити питання тиску на опозиційний канал.
Останнім часом ТВі вимкнули понад 80 провайдерів. Буквально вчора канал зник з ефіру в Харківському районі столиці у кабельній мережі «Інформаційні технології». Національна рада з питань телебачення, «зважаючи на звернення громадськості щодо мовлення каналу ТВі», призначила моніторинг провайдерів програмної послуги. Моніторинг нині триває і закінчиться за два тижні. Однак лише перевірки можуть встановити порушення законодавства. А вони... заборонені на час проведення виборчих перегонів.