Як повідомила прес–служба НАЕК «Енергоатом», енергоблок було відключено вчора о 7 годині 38 хвилин дією захисту від замикання на землю в ланцюгах генератора. Тобто фактично сталося коротке замикання. Причини спрацьовування захисту до здачі номера в друк були невідомі. Але, зазначено у повідомленні, порушень меж і норм безпеки не було.
Електроенергія, яку постачає Запорізька атомна електростанція, йде винятково на внутрішній ринок. Про це «УМ» розповіла начальник інформаційного центру на АЕС Лариса Меркулова. «Кожен п’ятий українець живе і працює завдяки виробленій у нас електроенергії. Це — найбільша не лише в Україні, а й у Європі атомна електростанція. Незважаючи на це, тимчасова зупинка роботи одного з енергоблоків не призведе до відключення від електропостачання українських населених пунктів, адже діюча енергосистема є досить гнучкою», — пояснила ситуацію пані Меркулова.
На місці працює комісія, проте вже зараз можна сказати, що критично обладнання не пошкоджене, а витоку радіації немає. За повідомленням прес–служби Запорізької АЕС, радіаційний фон на промисловому майданчику та в санітарно–захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) становить 8—12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону.
В «Енергоатомі», який акумулює та перерозподіляє по країні електроенергетичні ресурси, вироблені чотирма атомними електростанціями країни, голова прес–служби Наталя Козлова розповіла, що на сьогодні по країні працюють 10 із 15 енергоблоків АЕС. На кількох енергоблоках відбуваються планові ремонти. Водночас Україна повністю забезпечує себе електроенергією, а її надлишок експортує.