Депутатська більшість у Дніпропетровській міській раді «відв’язалася» по повній. Мало того, що проголосили російську мову так званою регіональною, так ще й гімн обласного центру затвердили. Музичним символом міста на Дніпрі, яке в народі колись називали батьківщиною застою, стала пісня, написана... іноземцями — росіянами поетом Робертом Рождественським та композитором Георгієм Мовсесяном. Її назва — «Днепропетровск — мой дом родной», а виконував впродовж десятків років цю композицію почесний громадянин міста Йосиф Кобзон.
Незважаючи на те, що міська влада оголосила конкурс серед творчих особистостей, переможцем став давно відомий хіт, кращого за який, вочевидь, не знайшлося. Проте проблем зі вже офіційно затвердженим гімном не оминути. І все завдяки проголошенню російської мови так званою регіональною. У своєму рішенні про це міськрада мотивувала такий статус мови сусідньої держави тим, що в Дніпропетровську мешкають більше 10 відсотків її носіїв.
Але записали специфіку використання дуже характерно, адже рішення передбачає використовувати або російську, або українську мову. Саме в цьому полягає казус. Адже, згідно з переписом населення 2001 року, українською на Дніпропетровщині вважають рідною 67 відсотків, тоді як російську — тільки 32%. А питома частка українців і того більше — 79,3%.
Отож носіїв державної мови у Дніпропетровську явно більше, ніж 10 відсотків. З цього приводу у місцевій «Просвіті» вже повідомили про свій намір оскаржувати гімн міста, написаний російською мовою, яка, згідно з Конституцією, має використовуватися поряд з українською, а не замість неї.