Вітренко: «Рушій соціалістичного прогресу»
І як тільки та Америка вибирає собі президента? Це ж просто чорна нудьга — два кандидати (якщо три — сенсація) від двох вічних партій, ніякого тобі різноманіття. Інша річ — Україна. «Головні» кандидати у нас ніколи не залишаються на самоті, прямуючи до першого туру виборів у оточенні цілої зграї різноманітної «дрібноти». Хоча Наталю Михайлівну Вітренко до «мальків» зараховувати було б щонайменше помилкою, адже раніше найпрогресивнішій з усіх соціалісток не лише вдавалося поховати президентські перспективи затятого опонента Олександра Мороза, а й примоститися зовсім поруч із лідерами великих перегонів за право ввійти до найвищого кабінету держави.
Ось і цього разу Наталя Михайлівна вирішила не розчаровувати свій сталий електорат (приблизно до 4 відсотків) — екзальтовані бабусі «нашу Наташу» не забувають навіть попри те, що останнім часом її й не чути, й не видно — і знову поборотися за посаду гаранта. Отже, 4 липня делегати другого етапу 14-го з'їзду Прогресивної соціалістичної партії України ухвалили рішення висунути свою лідерку кандидатом у президенти України. Виступаючи перед своїм прогресивним «військом», Вітренко вирішила не відступати від традиції і, як завжди, звинуватила соціалістів та комуністів в «опортунізмі» й об'єднанні з пропрезидентськими фракціями (якщо побільше ганити своїх, лівих, то, дивись, і вийде відхопити шматок їхнього електорату). Окрім того, товаришка Наталя висловилася за об'єднання України, Росії і Білорусі в союз слов'янських держав, а головним завданням ПСПУ назвала об'єднання українського народу для захисту країни «від американської колонізації і втягування в НАТО». Прогресистка-соціалістка Вітренко услід за лідерами Соцпартії та КПУ Олександром Морозом і Петром Симоненком стала третьою представницею табору лівих, яка претендує на президентство.
«Єдина родина» в нічную годину...
...висунула в президенти свого лідера Олександра Ржавського. З'їзд вищезгаданої партії відбувся — гм... — у ніч із суботи на неділю. Чому вночі? Мабуть, щоб устигнути подати документи свого кандидата раніше за всіх. До речі, так воно й сталося — як повідомляє «Українська правда» із посиланням на самого Ржавського, документи до ЦВК пан Олександр подав о 9-й годині ранку, тож якщо його зареєструють, то під почесним номером «1».
Як розповів у інтерв'ю «УП» «єдинородинний» кандидат, з'їзд партії розпочав роботу о 1-й годині ночі 4 липня на літньому концертному майданчику поблизу Маріїнського палацу. «На з'їзді зареєструвалися 210 делегатів, і після нетривалого обговорення мене висунули кандидатом у президенти», — цитує Ржавського інтернет-видання. За словами претендента на президентство, для якого ця виборча кампанія вже далеко не перша, на з'їзді він представив свою програму — «досить революційну для українського суспільства». Зокрема, пан Олександр пропонує в усі партійні списки включати щонайменше 30 відсотків жінок і — не більше не менше — скасувати в Україні... армію. Приходьте, любі вороги, беріть що хочете — нам не шкода, все одно кучмівсько-олігархічна влада вже все розтягла...
ЛДПУ: душно з Душиним
Висунула свого кандидата й Ліберально-демократична партія України. З'їзд цієї політичної сили також відбувся в неділю і мав своїм результатом рішення попхати на президентство лідера ЛДПУ Ігоря Душина. Пан Душин, до речі, на парламентських виборах 2002 року входив у виборчий список блоку «Команда озимого покоління».
Базилюк: «Господа, а не пойті лі нам в Росію?»
Не обійшлося й без іще одного, вже традиційного для президентських виборів в Україні, кандидата — другим після Олександра Ржавського документи до Центрвиборчкому приніс його тезка, лідер Слов'янської партії України Олександр Базилюк. Пан, точніше, господін Базилюк, який пропагує ідею єдності слов'янських народів (звісно, під крилом могутньої Росії), також уже не новачок у президентських кампаніях, однак досі йому геть не щастило. Скажімо, на минулих виборах 1999-го року Базилюк зайняв друге місце з кінця, випередивши тільки ще більшого невдаху Миколу Габера. Щось, до слова, нічого про нього не чути. Може, не вдалося нашкребти 500 тисяч на заставу?