Учора в США згадували жертв найбільшого в історії людства теракту 11 вересня 2001 року. Уперше від тієї трагічної події, що змінила долю не лише Сполучених Штатів, а й світу, 11 вересня відзначали не як День скорботи, а як День відродження. Таку назву запропонував мер Нью–Йорка Майкл Блумберг. Ще одне нововведення мера — вперше за 11 років імена 2750 загиблих (а імена ще близько 250 жертв терористичної атаки й досі не встановлено) не перераховували на скорботній церемонії, що проводили на місці, де колись стояли вежі–близнюки. Бо ці імена вже викарбувано на плитах відкритого минулоріч меморіалу. І вперше вирішено: на церемонії не будуть виступати політики.
А ввечері в небо над Нью–Йорком здійнялися два гігантські промені прожекторів, що символізували зруйновані літаками терористів–смертників хмарочоси Всесвітнього торговельного центру. Ці промені було видно за 50 км від Манхеттена.
Чергова річниця стала приводом поновити почате ще в 2006 році будівництво меморіалу на місці «гранд зеро». Як відомо, досі було зведено лише підмурівок, а потім роботи законсервували — за версією «Нью–Йорк Таймс», через суперечки про фінансування та контроль над об’єктом. Будівництво меморіалу поновиться, як тепер стверджує влада Нью–Йорка, уже в жовтні і, за оптимістичним планом, завершиться в 2015—2016 роках. А до наступного 11 вересня, як очікується, буде повністю зведено один з об’єктів меморіального комплексу —«Вежа свободи», в підземній частині якої, на глибині 20 метрів, розташують музей, пише «Нью–Йорк Таймс». У ньому, зокрема, встановлять пам’ятні дошки з іменами всіх загиблих та речі, знайдені на місці трагедії. Родичі багатьох жертв теракту виступають проти підземного музею, який, на їхню думку, ще більше нагадуватиме домовину.