Скільки б ми не тішилися Карпатами, називаючи їх Українською Швейцарією, порівнювати розвиток гірських територій нашої держави з альпійськими — все одно, що жебрака з принцем. Хоча не все так безнадійно, вважає голова Івано–Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, котрий повернувся з XXII економічного форуму з польського міста Криниця. Там iз–поміж іншого представники Польщі, України, Румунії та Словаччини обговорювали й можливості практичного впровадження рівномірного розвитку у сферах, якi регулює Карпатська Конвенція: туризм, охорона навколишнього середовища, планування і наукова співпраця.
«На сталий розвиток Альп Європарламент виділив майже 86 мільярдів євро, — наголосив Михайло Вишиванюк на прес–конференції для прикарпатських журналістів. — Карпати нічим не гірші за Альпи. Є вiсiм країн, території яких об’єднують Карпати, зокрема й Україна. Ці гори не можна вважати власністю якоїсь держави. Тому всі, хто дбає про них, може і хоче щось зробити для їхнього розвитку, повинні виробити механізм балансу між тим, що можна взяти з гір, і тим, чим можемо їм допомогти».
На форумі в Криниці Михайло Вишиванюк разом iз львівським «губернатором» Михайлом Костюком запропонували створити Міждержавний інститут Карпат iз центром у польському Жешуві. Ідею жваво підтримали передусім польські колеги. Напрацьовані фахівцями такої міждержавної установи проекти щодо сталого розвитку Карпат матимуть ефективну, зокрема й фінансову, підтримку Європарламенту та допоможуть наблизити рівень життя карпатців до рівня мешканців альпійських територій, вважає прикарпатський очільник.