Таку суму озвучив керівник Гідрометцентру Микола Кульбіда в інтерв’ю «Комсомольській правді». «Ці гроші необхідні для того, щоб встановити в Україні три сильні метеорологічнi радари, які дозволять завчасно і більш точно прогнозувати небезпечні атмосферні явища», — розповів Кульбіда. Крім того, за його словами, Гідрометцентру слід автоматизувати сім пунктів зондування атмосфери, а також купити потужний комп’ютер, який дозволить спостерігати за всіма атмосферними фронтами, які проходять над Україною. «Це справді дорогі проекти, але якщо їх здійснити, можна буде збільшити точність завчасних прогнозів до 7–8 днів, тоді як зараз ми можемо ручатися лише за п’ять днів», — заявив синоптик.
Представники погодних сайтів, які попросили не називати себе в пресі, зауважили, що «живуть на значно скромніші суми». І це при тому, що такі сайти, як «Синоптик», «Гісметео» чи «Метеопрог», мають власні радари, які дозволяють їм робити доволі точні прогнози погоди на 7–10 днів. Водночас «недержавні» синоптики додали, що справді більша кількість радарів дозволить робити точнішi прогнози погоди, що важливо не лише для сільського господарства, авіа– та автомобільних перевезень, а й для енергетики, для упередження епідемії захворювань чи катастроф, пов’язаних iз природними силами.
Заступник відділу математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Марк Железняк підтвердив, що покращення метеорологічних прогнозів — річ недешева. «В Україні діють 150–200 метеостанцій. Більшість iз них — у напівзруйнованому стані. Гроші потрібні на їх реконструкцію, на зарплату персоналу. Варто було б докупити нові радари для того, щоб заміри були більш точними. Також потрібний суперпотужний комп’ютер, який міг би робити більш точні прогнози на довший період, ніж це має змогу робити Гідрометцентр сьогодні. Також недешево коштує супутникова інформація. Крім того, Гідрометцентр працює у світовому кластері, тож їм потрібна інформація по всьому світу хоча б для того, щоб ми могли планувати перевезення. Гроші вкладати треба, але скільки — це питання не до мене. Якщо цікавить моя особиста думка, то вважаю, що в Україні є багато важливiших проектів, на які можна з не меншою користю витратити «зайві» мільйони доларів», — розповів «УМ» учений, якого неофіційно називають одним iз кращих синоптиків України.