Порівнявши такі дані як тривалість життя населення, рівень дитячої смертності, смертність у різних вікових групах, агентство Bloomberg Rankings визначило «найздоровіші» країни та ті, де є великі проблеми iз системою охорони здоров’я. Україна прогнозовано зайняла одну з найнижчих позицій не лише серед європейських країн, а й у пострадянському таборі.
Так, у першу п’ятірку потрапили Сингапур, Італія, Австралія, Швейцарія та Японія. Сполучені Штати Америки зайняли лише 33–тю сходинку рейтингу. А ось Словенія (25–те місце) та Чехія (32–ге) можуть пишатися своїм рівнем розвитку системи охорони здоров’я. З колишнього радянського табору «вирвалися вперед» Естонія (57–ме місце) та Грузія (71–ше). Білорусь та Росія випереджають нас ненабагато, займаючи 91–ше та 97–ме місця відповідно. За Україною слідують Киргизстан (101–ше місце), Туркменістан (104–те) і Казахстан (111–те). Останні місця в рейтингу (зі 112–го по 145–те) займають за двома винятками країни Африки.
«У галузі охорони здоров’я в Україні назрів цілий комплекс проблем, — прокоментував «УМ» невисокі показники вищезазначеного рейтингу голова правління Всеукраїнського лікарського товариства Станіслав Нечаїв. — Це і фінансування галузі за залишковим принципом, і погіршення стану екології, і соціальні фактори (бідність, розповсюдженість і «помолодшання» тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії). Проте найбільшою проблемою є застарілість самої ще колишньої, радянської системи охорони здоров’я. На жаль, влада не запроваджує страхової медицини, у нас немає закону про лікарські товариства, які могли б слідкувати за дотриманням етичного кодексу лікаря та мали би повноваження позбавляти ліцензії лікарів, які за гроші лікують неякісно, підриваючи в суспільстві довіру до цієї складної та відповідальної професії». На переконання пана Станіслава, якщо в Україні не реформувати медичну галузь, навіть збільшення фінансування не буде панацеєю, адже гроші «витікатимуть, мов вода, налита у дірявий горщик».