Цими вихiдними в райцентрі Борщів на півдні Тернопільської області відбувся вже шостий фольклорний фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки», присвячений унікальній місцевій техніці вишивки, якої немає більше ніде у світі й у якій переважає чорний колір.
Почався фестиваль із серйозного заходу — науково–практичної конференції за участю науковців (дослідників народного мистецтва вишивки) з Тернополя, Львова та Києва. Одним iз головних заходів свята стала велика виставка старовинних i сучасних вишиванок, які демонстрували майстри. Вишиваними речами можна було не тільки помилуватися, а й придбати їх, а також узяти участь у майстер–класах iз цього традиційного виду рукоділля.
А «родзинкою» вишиваного фестивалю стало виготовлення гігантської ляльки з символічним ім’ям «Берегиня», яка претендує на реєстрацію в Книзі рекордів України. Як розповів керівник обласного управління культури Григорій Шергей, її створили місцевi майстри за всіма правилами виготовлення ляльок–мотанок, але з незвичними розмірами. Ріст «Берегині», приміром, понад 13 метрів, а вишивана сорочка на ній — 10 на 16 метрів, тож одяг претендує на окремий рекорд. Незабаром диво–ляльку планують повезти на показ до обласного центру, потім — до столиці.
Паралельно з «вишиваним» у Борщеві проходив також уже традиційний фестиваль борщу, який став справжнім святом для шлунків гостей. Українську національну страву номер один за різними оригінальними рецептами представили на ньому 45 сільських громад району. Окрім цього, на центральному майдані міста у двох величезних казанах зварили борщ для всіх охочих місцеві артисти та представники влади. Зокрема, брав участь у кулінарному дійстві й голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян.