Учорашнє засідання уряду пройшло під знаком сезонних господарських клопотів, гарячу тему падіння гривні Прем’єр стійко ігнорував. «Дестабілізувати ситуацію ми нікому не дозволимо, — сказав Микола Янович, нарікаючи на те, що нині осінь «дуже політична». — В економічному плані ця осінь буде нічим не гірша за попередню... Ніяких підстав для апокаліптичних залякувань громадян немає». Натомість більшість месиджів, що послані були, вочевидь, не так підлеглим, як присутнім журналістам, ударили по бездоріжжю, холодних трубах i лікарнях, не готових до прийому армії грипозних співвітчизників.
Так, голова уряду доручив Мінохоронздоров’я перевірити, чи достатньо в аптеках противірусних препаратів, щоб раптом, коли сунутиме на країну пташиний грип, не «зустрічати урочисто гуманітарну допомогу, як це було в 2009 році». Отримали завдання і дільничні міліціонери та соціальні служби — виявляти всіх безхатченків, проблемні родини, які живуть у поганих умовах, брати їх на облік. Це для того, щоб порятувати, якщо вдарять наглі морози. «Минулого року ми облаштували шість тисяч пунктів обігріву — і багатьом врятували життя, але ж і жертви були», — нагадав пан Азаров. Ця політична осінь мусить принести українцям і маленьку радість — вчасне опалення у квартирах: Прем’єр наказав керівникам регіонів до 1 жовтня призвітувати про «100–відсоткову готовність об’єктів комунального господарства до опалювального сезону». На сьогодні, як з’ясувалося, до зими не готові 22 тисячі житлових будинків, 1700 котелень, потребують ремонту 185 км водопровідних і каналізаційних мереж та 60 км тепломереж. Небагато, як у масштабах такої великої країни. Встигнуть комунальники, точно встигнуть.
ДО РЕЧІ
Друг учителів
Микола Азаров доручив міністру освіти Дмитрові Табачнику та міністру фінансів Юрію Колобову перевірити всі факти затримки зарплатні та винагород учителям. А про такі факти Прем’єр довідався завдяки активності відвідувачів власної сторінки у «Фейсбуцi». «На мою сторінку надходять повідомлення, що в окремих регіонах учителям не доплачують винагороди за перевірку зошитів, завідування кабінетами, 20–відсоткову надбавку до зарплатні. Зокрема, такі сигнали надходять iз Харківської області, — непокоївся Микола Азаров на вчорашньому засіданні уряду. — Педагоги скаржаться на те, що їх змушують кілька днів на місяць брати відпустку за власний рахунок — задля економії коштів». Отож голова уряду доручив Табачнику «підключити фінансову інспекцію і... принципово вивчити ці сигнали». «За таке знущання з людей мають відповісти ті, хто примушував до незаконних відпусток і затримував виплати».