Реконструкція Поштової площі обійдеться столиці в 433 млн. гривень. Таку суму кошторису оприлюднив Микола Васильцов, директор КП «Дирекція шляхово–транспортних споруджень Києва», генерального замовника цього об’єкту, а також іще одного відомого столичного новобуду, навіть довгобуду, — Подільського мостового преходу, розташованого неподалік. І якщо Поштову обіцяно реконструювати до наступного Дня міста, тобто до травня–2013, то згаданий міст через Дніпро знов вибивається з планів — здадуть його не 2013 року, як раніше обіцяла столична влада, а у 2014–му. Таку новину повідомили агенції «Інтерфакс–Україна» у прес–службі Київміськдержадміністрації. Принаймні останню частину довгобуду — ділянку від Межигірської до бульвару Перова — за новими планами, мають відкрити у 2014 році.
Щодо Поштової площі, виведення якої з функціонування створило велетенські затори та незручності для автомобілістів, то основні роботи тут почнуться лиш у листопаді, сказав газеті «Коммєрсант» пан Васильцов. Хто їх виконуватиме — наразі невідомо, бо лише сьогодні відбудеться тендер, заявки на участь у якому подали три компанії — «Альтіс», «Мостобуд» і «Основа–Солсіф». Остання відома як підрядник будівництва скандального «вертолітного майданчика Януковича» на Парковій алеї.
Разом iз Поштовою площею до наступного травня змінить вигляд і старий Річковий вокзал, зведений1961 року. Архітектор проекту Андрій Пашенько гарантує, що люба багатьом киянам будівля зовні, принаймні якщо дивитися з Дніпра, залишиться майже такою самою. Але з боку дороги перетвориться з двоповерхової на чотириповерхову (за рахунок підземних). На верхніх поверхах розташують красиве і корисне — банкетний зал, оглядовий майданчик та мистецькі галереї, зокрема галерею виселеного з Річпорту через реконструкцію відомого художника Іллі Чичкана. «Бульварні» пивні ятки з майданчика перед вокзалом приберуть, замінивши їх «цивілізованими» пабом та кав’ярнями. За даними газети «Сєгодня», окремий проект iз перебудови Річпорту обійдеться у 5 млн. доларів.
ВІН ЖЕ ПАМ’ЯТНИК!
Героїв переставлять на Рибальський острів
Через реконструкцію набережної постраждали і моряки Дніпровської флотилії, пам’ятник подвигу яких у роки Другої світової височів неподалік Річкового вокзалу. Герої Великої Вітчизняної ніяк не вписувалися в новий образ Поштової площі та околиць. Спершу демонтований пам’ятник думали перенести до станції метро «Дніпро», але, як каже пан Васильцов, порадившись iз ветеранами, вирішили перенести на Рибальський острів. Тобто ще подалі від людських очей. Зате з думкою, послуговуючись словами все того ж будівничого Васильцова, що колись «там треба буде створити музей».